iCloud

Apple zrušil stránku pro kontrolu zamčených a kradených iPhonů
Apple z neznámých důvodů zrušil stránku s nástrojem Activation Lock Status tool, který slouží pro kontrolu uzamčených, což často znamená ukradených, iPhonů, iPadů a iPodů touch. Více o službě viz odkaz níže. Jelikož Apple..

Pozor na podvodnou stránku iCloudu
Čtenář Lukáš B. nás upozornil na podvodnou stránku, která se tváří stejně jako web Applu iCloud.com. Kdybyste na ni náhodou narazili, rozhodně..

Vyzkoušejte iCloud Fotky v novém
Na začátku tohoto měsíce jste si mohli vyzkoušet novou podobu Fotek na beta.iCloud.com, ale ta je ode dneška dostupná všem na běžné adrese..

Co je Apple HomeKit a jak na něj
Vlastníte zařízení od Applu, slyšeli jste o Apple HomeKit a nevíte k čemu slouží a jestli je vhodný pro vás? Následující řádky by vám měly vaše otázky objasnit.

V kalendářích již můžete označit nevyžádané pozvánky jako spam
V boji proti nedávno eskalujícímu problému s nevyžádanými pozvánkami v kalendáři provedl Apple první kroky. Do Kalendáře..

Apple ukládá data o veškerých hovorech na iCloud i když nechceme?
Ruská softwarová společnost Elcomsoft tvrdí, že Apple synchronizuje podrobná data o všech hovorech na iCloud. Má jít o telefonní čísla, časy a délky hovorů. Tato data prý Apple uchovává na iCloudu 4 měsíce. Jde ale o problém?

Apple nově nabízí 2TB v iCloudu
Apple začal krátce před představením nových iPhonů 7 nabízet úložiště v iCloudu o kapacitě 2TB. Nyní nabízí 50GB za 0,99€ měsíčně, 200GB za 2,99€, 1TB za 9,99€ a 2TB za 19,99€. Kvůli iPhonům 7 ale nejspíš Apple vyšší kapacitu nenabízí..

Opět se objevuje blokování iPhonů spojené s vydíráním. Nepodceňujte základy bezpečnosti!
Výjimečně začnu tím, čím bych měl končit. Pokud nemáte ke svému Apple ID účtu jedinečné heslo, nebo se obáváte, že by vaše heslo mohlo být online provařené, nebo je jen příliš jednoduché, změňte si ho!

Apple buduje vlastní cloudové infrastruktury pod kódovým jménem "projekt McQueen"
V minulém týdnu se objevila informace, že Apple přesouvá některé své iCloud služby od Amazonu (AWS - Amazon Web Services) na servery Googlu. Záhy na to se objevila další informace, že Apple pracuje interně na "projektu McQueen", což by měla být vlastní datová infrastruktura Applu.

Craig Federighi: FBI chce vrátit zabezpečení iOS zařízení do roku 2013
Pro Washington Post zveřejnil šéf softwarového inženýrství Craig Federighi své stanovisko ve věci požadavků FBI na omezení bezpečnosti systému iOS a tím pádem nás všech, kteří iPhony používáme. Federighi řekl, že práce na bezpečnosti Apple platforem je soustavná činnost, aby zůstali..

iLoveServis banner

yApple.cz