yApple.cz

100 Apple zaměstnanců pracuje na novém vyhledávání v App Store. Za výsledky se bude možná platit!
Vyhledávání v App Store mezi miliony aplikací opravdu není optimální, ale mělo by se to změnit. Podle Bloomberg zprávy Apple na nápravě potichu, ale horlivě, pracuje a chystají se další novinky.

Na novém vyhledávání v Applu prý pracuje zhruba 100 zaměstnanců, včetně bývalého šéfa reklamní Apple platformy iAd Todda Teresiho a dalších zaměstnanců z této zaniklé sekce.

Placené umisťování

Apple prý také zvažuje placené umisťování aplikací v App Store. Vývojáři a společnosti by si mohli zaplatit, aby ve výsledcích na konkrétní frázi byli upřednostněni a zobrazeni v prvních zobrazených výsledcích. Podobně jako vyhledávání v Googlu.. Předpokládám, že takový výsledek by byl nějak označený jako sponzorovaný.

Nejsem si jistý, jestli je toto dobrá metoda pro relevantní výsledky. Tuto službu by si zaplatili vývojáři již megaúspěšných aplikací a her a ostatní by měli smůlu. A noví na to ani nebudou mít v rozpočtu finance. Na druhou stranu by tím vznikl i pro nové vývojáře marketingový nástroj, který App Store postrádá. Tedy byla by tu ta možnost, jak se za poplatek zviditelnit. V tom by se mohli točit velké peníze.. Vše jde ale rozuměn omezit, takže si raději počkejme na výsledek.

Od Applu by bylo také hezké, kdyby účinněji filtroval nekvalitní aplikace, kterých je v App Store opravdu mnoho.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz