yApple.cz

14leta studentka dokazuje škodlivost magnetů v iPadu na lékařská srdeční zařízení
Bloomberg.com se rozhodl zviditelnit 14letou studentku, která ve svém výzkumu uvádí, že iPad (Konkrétně iPad 2) může v některých případech zastavit, či vypnout, implementovaná elektronická srdeční zařízení jako jsou defibrilátory a kardiostimulátory. Na vině jsou magnety v iPadu, které drží Smart kryt na svém místě a tím specifickým případem je situace, když pacient usne s iPadem na hrudi.

Ale teď kde je zakopaný pes. Tato informace nepředstavuje žádné šokující odhalení. Mluvčí Applu, Trudy Mullerová, odmítla v mailu komentovat dívčin výzkum, ale odkázala na online manuál k iPadu 2. Tam se jasně píše, že by lidé měli držet iPad alespoň 6 palců daleko od kardiostimulátorů, a také že by měl být vypnutý ve zdravotnických zařízeních, když jim to personál oznámí, nebo když na skutečnost upozorňují vývěsky.

Medtronic Inc., přední výrobce defibrilátorů, oznámil, že jejich testování nezjistila žádná rizika při použití iPadu v souladu s pokyny výrobce. Společnost se sídlem v Minneapolis oznamuje pacientům, že nesmí používat zařízení s magnety blízko implantátů.

Dovolím si tvrdit, že toto moc dobře ví každý kdo má "budíka" v těle. 14letá studentka je jistě velmi ambiciózní, ale něco mi říká, že více ambiciózní je její otec - lékař, který ji s výzkumem pomáhal. Mimochodem 14letá dívka dnes přednáší o svém výzkumu před 8 000 lékaři na setkání Heart Rhythm Society. Takhle se dělá kariéra už od 14 let.

Zdroj: www.bloomberg.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz