yApple.cz

Americká justice stále usiluje o prohlížení iPhonů. Apple vzkazuje, že od iOS 8 nemá do systémů přístup
Jednou je to FBI, jindy americká vláda, která vystupuje prostřednictvím různých osob a činitelů. Zájem o přístup k datům, především z iPhonů, ze strany americké vlády rozhodně nepolevuje. Nepolevuje naštěstí ani Apple ve svém postoji k soukromí. V pátek se bude konat slyšení, kde se bude řešit, zda může být Apple, a další společnosti, nucen pomáhat vládě při prohlídkách iOS zařízení.

Jde o kontroverzní americký zákon o kybernetické bezpečnosti, který, když bude schválen, dá vládě nové pravomoci k přístupu k uživatelským datům.

Podle Reuters Apple již federální soudce informoval, že od iOS 8 nemá Apple k datům v iOS zařízeních, chráněných heslem, jakýkoliv přístup. iOS 8 a novější verze má nainstalováno 90% uživatelů iOS zařízení. Apple uvedl, že technicky by k zbývajícím 10% zařízení bylo možné získat přístup, ale že k tomu neexistuje jednoznačná právní pravomoc. Apple říká, že by takový přístup do soukromí uživatelů mohl ohrozit důvěru mezi Applem a zákazníky, což by výrazně poškodilo značku Apple. Apple si myslí, že bezpečnost uživatelů by neměla jít na úkor soukromí.

Apple s návrhem zákona v tomto znění nesouhlasí, stejně jako celá řada velkých technologických společností, jako např.: Yelp, Reddit, Twitter, Wikimedia, Google, Facebook a Yahoo.

Zdroj: 9to5mac.com | 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz