yApple.cz

Android má více věrných uživatelů než iOS. Jak je to tedy s přeběhlíky?
Uživatelé zařízení s operačním systémem Android jsou více věrní svému operačnímu systému, než jsou uživatelé iPhonů, iPadů, atd. Ale jen o trochu, spíš jde od začátku roku 2016 o vyrovnaný vztah, jak ukazuje graf z průzkumu společnosti CIRP.

Průzkum mezi 500 uživateli určil věrného uživatele podle toho, jestli v uplynulém roce (ke konci roku 2017) změnil platformu. Z průzkumu také vyplývá, že kromě iOS a Androidu už tu prakticky žádný relevantní mobilní OS neexistuje.

Loajalita uživatelů jednotlivých platforem je tak vysoká, že téměř každý (85% - 90%) uživatel do ní investuje v podobě aplikací a různých úložišť a přejít na jinou rozhodně neplánuje.

Jak je to s přeběhlíky?

Apple se každým rokem chlubí nejvíce přeběhlíky z Androidu na iOS, ale musíme si uvědomit, že jde o absolutní čísla. Základna uživatelů Androidů je daleko větší, a tak je pochopitelné, že počet přeběhlíků z Androidu na iOS bude vždy větší. Kdybychom se ale bavili o procentech, tak vyhrává Android. Opět připomínám, že o pár procent.

Z pohledu výrobců je Apple proti všem Androidům v boji o přeběhlíky, protože o ty se logicky vede boj. Zato výrobce zařízení s Androidem bojuje proti ostatním výrobcům s Androidem, a taky trochu proti Applu.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz