yApple.cz

Angry Birds 2 – Dvakrát do jedné řeky ptáka nehodíš (Recenze)
Finskému studiu Rovio se před šesti lety podařilo něco, co jen málokterému studiu předtím i potom – vytvořit značku, která zaplavila svět a rozšířila se mimo herní vody. Angry Birds zná každý. I stoletá babička z Horní dolní při krmení slepic možná uvažuje, jaké by to bylo vystřelit svou oblíbenou pipinu prakem přes plot. Televize, komiksy, hračky, trička… Kdo by čekal, že se ze hry, která navíc jen kopírovala už dávno známý koncept, stane taková bomba. Ale v tomto případě klaplo všechno na jedničku. Přes dvě miliardy stáhnutí na všech platformách mluví za vše. Z Rovia se téměř přes noc stalo superstudio a Angry Birds se zařadila mezi nejznámější a nejvýdělečnější značky všech dob.

Angry Birds se od té doby podívali mezi papoušky, do vesmíru, zaskočili do světa Hvězdných válek nebo Transformerů a spolu s prasaty si zahráli v několika spin-offech. A takto to mohlo pokračovat téměř do nekonečna, kdyby si někdo v Roviu neřekl dost a další díl označil číslem dvě.

Je tady dvojka

Někomu to může přijít jako banalita, ale lidi jsou divná sebranka, a když někde vidí dvojku, hned začnou srovnávat, očekávat a kritizovat. Druhé díly to mají těžké. Každý čeká, že vše bude lepší a bude toho víc. Naštěstí tuto formuli pochopili autoři správně a o Angry Birds 2 můžeme říct, že zadání plní na jedničku. I když to naneštěstí nemusí pokaždé znamenat jen dobré věci.

Nečekejte žádné zásadní změny herního systému. Pořád je to o tom, že prakem střílíte různé typy ptáků na hromady věcí a prasat. Proč taky měnit něco, co funguje, že? Máme nové typy opeřené munice, ptáci mají nové schopnosti, prasata se naučila používat pár nových triku, jak bojovat o holé životy a nově dostane hráč k dispozici speciální kouzla, díky kterým si může často příjemně zpříjemnit postup hrou. V levelech jsou nové vychytávky, jako teleporty, větráky a podobně. Zbytek jsou v zásadě drobnosti, ale jejich suma ve výsledku zásadně odlišuje dvojku od jedničky. Každý level je rozdělen na více menších částí. Za ničení prostředí získáváte body, za které získáváte další ptáky k odpálení. A v neposlední řadě, už nemůžete donekonečna zkoušet jedno kolo dokola – máte pět životů, když dojdou, musíte čekat nebo dokoupit nové.

Angry Birds 2 – Dvakrát do jedné řeky ptáka nehodíš (Recenze)

A tady narážíme na největší problém Angry Birds 2. Ano, opět mocné zaklínadlo F2P. Předchozí díly byly fajn. Pokud vám nevadila reklama, mohli jste hrát, jak dlouho chcete a nic moc vás neprudilo. Možná že klukům a holkám v Roviu došli supersporťáky nebo jim zvýšili daně či co. Každopádně si tam řekli, že z nové hry chtějí vytřískat, co se dá. A tak v Angry Birds 2 do prémiových diamantů obalili co se dá. Nedaří se, došli životy? Tak si kup nové. Však tě to vyjde jen na jedno euro! Došli ptáci? Kup si nové! Nebo čekej… Abych byl upřímný, už jsem zažil mnohem horší systémy a to, co je v Angry Birds 2 není až taková hrůza, přece jen to dokáže pěkně otrávit. Zvlášť, když to předtím fungovalo dobře a studio Rovio je jedno z posledních, které něco takového potřebuje dělat. Škoda.

Angry Birds 2 je jinak opravdu příjemné pokračování, které nenabízí nic zásadně nového. Vylepšila se grafika, fyzika a nových úrovní je opravdu hodně. Všechno je lepší a fajn, ale není toho tolik, aby to ospravedlnilo otravný a navíc docela drahý free-to-play systém. Pokud vám to nevadí, je Angry Birds 2 ideální hrou. Pokud na to nebudete chtít přistoupit, s klidným svědomím zůstaňte u jedničky a řady „datadisků“. Popravdě, zřejmě si rozdílu ani nevšimnete…

Hodnocení

★★★★★

Recenzi napsal: Karel Krajča


Angry Birds 2Angry Birds 2 (178×) zdarma
Přidáno: 20:35 Velikost: 86.3 MB Developer: Rovio Entertainment Ltd Verze: 2.0.1
univerzálníInAppGameCenter

Obrázky: 12345 YouTube

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz