yApple.cz

Apple bude prý aktivně přesvědčovat uživatele iPhonů k upgradu
Podle serveru 9to5mac plánuje Apple na 8. května(V), pozítří, velkou akci. Ve Spojených státech, nebo i dalších zemích kde má Apple kamenné obchody, chce prý skrze mail (Apple ID) oslovit majitele starších iPhonů a nalákat je na upgrade za zvýhodněných podmínek.

Přímo zaměstnanci Apple Store, kam by musel zájemce zajít, by měli nabízet lepší cenu iPhonů 5S a 5C výměnou za váš "starý" iPhone. Další podrobnosti nejsou známky (Ceny, modely, rozsah nabídky..), ale jestli se dohady vyplní, tak to bude ukazovat na fakt, že Apple potřebuje rázně zakročit proti držení velkého počtu stále velice oblíbených iPhonů 4 a 4S v oběhu.

Tato početná skupina uživatelů skutečně může ležet Applu těžce na jeho velkém srdci. Starší iPhony (Spíše iPhone 4 a starší..) už jaksi postrádají potřebný výkon, aby je mohl uživatel využívat naplno - a kupovat nové hry a aplikace. Tím Apple pochopitelně přichází o zisk. Uživatelé starších iPhonů se mohou jednoduše spokojit se základními aplikacemi a například svou oblíbenou starší nenáročnější hrou. Jejich iPhone 4 jinak stále pracuje bez problému a vypadá dobře, tak proč bažit po novinkách..

Pak je tu ale skutečnost, že každý nový systém, přes veškeré ujišťování o rychlosti a jednoduchosti, je ve skutečnosti náročnější. Ke všemu bez zjevné příčiny, ale tak to asi být musí.. I z tohoto důvodu spousta majitelů starších zařízení na nové iOS nereaguje.

Poslední věcí, která mě napadá je, že Apple chce v budoucnu podmínit používání dalších funkcí, nebo iWatch atp., určitým typem iPhonu. Například minimálně iPhonem 5.

Tato akce by byla u Applu ojedinělá a může ji mít na starosti nová vice prezidentka pro maloobchod Angela Ahrendts.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz