yApple.cz

Apple koupil BookLamp startup za 15 milionů dolarů
Apple koupil společnost BookLamp, která je nazývána jako "Pandora pro knihy" a nabízí osobní doporučení knih čtenářům, na základě speciálního algoritmu. BookLamp přestal být poprvé aktivní v dubnu tohoto roku, což se dá brát i za období, kdy Apple koupil tuto společnost.

BookLamp je tedy známý především svým enginem, který dokáže rozebrat knihu podle několika různých kategorií, a poté doporučit čtenářům kousky s podobnými tématy. Jako příklad, který je uveden na obrázku, je kniha Da Vinciho kód od Dana Browna. Zde můžete hezky vidět, že engine dokáže rozebrat v knihu a zjistit příběhové zaměření dané knihy. V knize tedy můžete nalézt spojitost s historií, náboženstvím, nebo třeba policejním vyšetřováním. Následně by vám tak algoritmus vybral podobné knihy, které by se vám také mohly líbit.

Akvizice byla zajisté provedena, aby Apple opět vylepšil své iBooks a především vyhledávání a doporučování knih. Zároveň tím bude konkurovat i službě X-Ray od Amazonu, která slouží k podobnému účelu. Celá koupě stála Apple něco mezi 10-15 miliony dolarů a Apple už i celou věc potvrdil pouhým krátkým sdělením o této akvizici. Kompletní tým BookLamps se nyní přesunul do Cupertina a pracuje pro Apple, zbývá si tak jen počkat, kdy se novinka dostane do iBooks.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz