yApple.cz

Apple představil iPad Air 2 a iPad mini 3
Apple do dnešního dne prodal 225 milionů iPadů a v App Store je více než 675 000 aplikací určených právě pro iPad. iPad Air je bezesporu nejlepším tabletem na trhu, a dnes nám Apple představil jeho nástupce.

iPad Air 2 je podle prvních spekulací ještě tenčí než aktuální verze Airu, tento fakt znázornilo krásné úvodní video. iPad Air 2 je tak tenký, že i když položíte dva na sebe budou stále tenčí než originální iPad, což z něj činí nejtenčí tablet na světě. Pouhých 6,1 mm. Přejděme ale k technickým specifikacím. Nový iPad nabídne antireflexivní vrstvu, která snižuje odlesky o 56 procent, takže čtení na slunci by mělo být mnohem příjemnější.

Rovněž podle spekulací dostává Air 2 čip A8X, který nabídne o 40% rychlejší CPU a 2,5x rychlejší grafický výkon. Grafický výkon je tak 180x větší než u prvního iPadu. Výdrž baterie zůstává stále na 10 hodinách. Nová iSight kamera nabízí 8MP, 1,12 mikronové pixely na senzoru, clona f/2,4 a dokáže natáčet HD video v 1080p. I když focení tabletem není zrovna věc, kterou bych považoval za častou, podle Phila Schillera je fotoaparát jednou z nejoblíbenějších částí iPadu. Slo-mo, Time-lapse je rovněž po vzoru iPhonu i v iPadu. Vylepšením prošla i přední FaceTime kamera. Vylepšena byla také WiFi, která je nyní rychlejší díky 802.11ac s technologií MIMO.

Téměř samozřejmostí je Touch ID, které bude součástí nového iPadu Air. Díky Touch ID bude možné využít službu Apple Pay k online nákupům. NFC čip není k dispozici což dává i smysl, platit iPadem v obchodech si nejde snad ani představit.

Na pódiu se následně objevili vývojáři aplikací Pixelmator a Replay, aby na úpravě fotografií a střihu videa předvedli výkon nového iPadu v akci. Renderování s A8X by mělo být ve srovnání s A7 až 4x rychlejší.

iPad Air bude k dostání od 499$ a to ve třech různých barevných variantách stejně jako iPhone.

iPad mini 3 nedostal moc prostoru, takže jsme se dozvěděli pouze, že začíná na 399$ a zřejmě nabídne podobné specifikace jako iPad Air 2. iPad mini 2 a iPad Air zůstávají v nabídce a jsou o 100$ levnější. Předobjednávky začnou 17. října.

Apple představil iPad Air 2 a iPad mini 3

Apple představil iPad Air 2 a iPad mini 3

Apple představil iPad Air 2 a iPad mini 3

Apple představil iPad Air 2 a iPad mini 3

Apple představil iPad Air 2 a iPad mini 3

Zdroj: live.theverge.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz