yApple.cz

Apple se přiznal k záměrnému zpomalování iPhonů, prý je to ale pro jejich ochranu
V uplynulých dnech se hodně mluvilo o záměrném zpomalování iPhonů se staršími bateriemi a novými verzemi iOS. Zpomalení bylo dokázáno několika stranami především u iPhonů 6 a 6s, ale iPhonů 7 se také dotklo s nejnovější aktualizací iOS. K problému se Apple rozhodl vyjádřit.

Apple říká, že lithium-iontové baterie přirozeně degradují, a proto využívá techniky řízeného napájení, aby se pokusil prodloužit životnost baterií v iPhonech. Tyto techniky mohou někdy vést ke snížení výkonu. Starší baterie prý nedokážou dodat požadovaný špičkový výkon, když je procesor maximálně vytížen, což může vést k vypnutí zařízení. Proto Apple řízené napájení zavedl.

Apple:
"Naším cílem je poskytnout zákazníkům nejlepší zkušenosti, které zahrnují celkový výkon a prodloužení životnosti jejich zařízení. Lithium-iontové baterie jsou méně schopné dodávat špičkové proudové požadavky v chladných podmínkách a mají nízkou kapacitu akumulátoru ve stáří, což může vést k neočekávanému vypnutí zařízení při ochraně jeho elektronických součástek.

V loňském roce jsme uvolnili funkci pro iPhone 6, iPhone 6s a iPhone SE k vyhlazení okamžitých špiček (odběru proudu) pouze v případě potřeby, aby se zabránilo neočekávanému vypnutí přístroje. Tuto funkci jsme rozšířili na iPhone 7 s iOS 11.2 a v budoucnu plánujeme přidat podporu pro další produkty."

Tímto se Apple přiznává, tečka. Prý ale tyto techniky nejsou zavedeny, aby přiměly zákazníka k upgradu iPhonu, ale aby přístroj chránily. Takže Apple to tak nemyslí, ale ono to tak, světe div se, funguje..

Teď už je jen na vás, co si o tom budete myslet.. A jestli vás to v důsledku nějak odradí od koupení nového iPhonu..

A ještě doplňující otázka k zamyšlení. Myslíte si, že "zastarávání" je u konkurence lepší?

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz