yApple.cz

Apple ukládá data o veškerých hovorech na iCloud i když nechceme?
Ruská softwarová společnost Elcomsoft tvrdí, že Apple synchronizuje podrobná data o všech hovorech na iCloud. Má jít o telefonní čísla, časy a délky hovorů. Tato data prý Apple uchovává na iCloudu 4 měsíce. Jde ale o problém?

Apple prý ukládá i data o příchozích a zmeškaných hovorech u VoIP aplikací třetích stran jako Skype, WhatsApp nebo Viber.

Společnost Elcomsoft tvrdí, že data jsou ukládána na iCloud i když nemáte zapnutou zálohu do iCloudu.

K těmto šifrovaným datům se Apple může, například na soudní příkaz, dostat, jelikož k zálohám na iCloudu má klíče, tvrdí Elcomsoft. Jediný způsob jak záznam o hovoru smazat je smazání informace o hovoru z historie hovorů přímo v telefonu. Při následné synchronizaci se smaže údaj i na iCloudu.

Apple vysvětluje, že synchronizace historie volání je úmyslná

Mluvčí Apple říká: "Nabízíme synchronizaci historie volání jako pohodlí pro naše zákazníky, aby se mohli vrátit k hovoru z některého ze svých zařízení. Data zařízení jsou šifrována pomocí hesla uživatele a přístup k iCloud údajům, včetně záloh, vyžaduje Apple ID a heslo uživatele. Společnost Apple doporučuje všem zákazníkům zvolit silná hesla a použití dvoufaktorové autentizace."

Kdo má pravdu?

Apple synchronizuje historii hovorů pro služby jako kontinuita, nebo v rámci zálohy, to je v pořádku. Ale synchronizuje tato data i když je zálohování do iCloudu zakázané a dostanete se k datům, když je o to požádán, nebo ne? Apple tvrdí, že FaceTime protokoly ukládá po dobu 30 dní, ale Elcomsoft tvrdí, že vše ukládá 4 měsíce. Vyjádření Applu se mi zdá nedostatečné.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz