yApple.cz

Apple v příští aktualizaci iOS opraví iMessage a šifrování emailů
V prohlášení pro Re/code Apple uznal problém s iMessage. Ten způsobu, že lidem kteří přejdou z iPhonu na jiný telefon a nedeaktivují službu iMessage, nechodí SMS. Aplikace Zprávy v iPhonu posílá klasické SMS ale také, když si je aktivujete a když je má příjemce zprávy také aktivované, iMessage. Systém Applu si zapamatuje, že máte aktivované iMessage, a iPhone, a posílá vám dál z ostatních iPhonů iMessage. V případě, že už iPhone nevlastníte, vzniká problém.. Zpráva nedojde, nemá kam.

Zpráva od zástupce AppleCare je první oficiální reakcí na tento problém od Applu. Apple přiznává, že je chyba na straně serveru a slibuje brzkou opravu v budoucí aktualizaci operačního systému iOS. Uživatelé u kterých problém přetrvává se mají obrátit na AppleCare.

Trochu zvláštní, že je chyba na straně serveru a Apple bude čekat do aktualizace iOS?

Já nejspíš vysvětlení mám. Apple bude muset zavést ověřování, zda skutečně příjemce používá iPhone, nebo potvrzování aktivace služby iMessage. Technicky není možné ověřovat zda má příjemce stále iPhone. Například i kvůli tomu, že může být vypnutý, nebo v módu Letadlo. Druhá varianta je jediná možná a k tomu je aktualizace iOS nutná. Apple by si, i bez vašeho vědomí, jednou za čas zkontroloval zda máte aktivovanou službu iMessage. Když mu nepřijde žádná odpověď, bude vědět, že už nepoužíváte iPhone a iMessage deaktivuje u sebe na serveru.

Server MacRumors detekuje v posledních dnech návštěvy ze systému iOS 7.1.2, který Apple dosud nevydal. Spekuluje, že se oprava objeví v této verzi. Nikoliv v iOS 8.

Očekává se, že Apple také opraví bezpečnostní problém s nešifrovanými přílohami mailů.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz