yApple.cz

Apple vysvětluje jak je to s ukazatelem stavu nabíjení
Viceprezident Applu pro marketing iPadu Michael Tchao vysvětluje proč ukazují iOS zařízení, včetně nového iPadu, nepřesně stav baterie. Podle Michaela Tchao jde o skvělou vlastnost iOS.

Opravdu jde o záměr Applu

Apple ve skutečnosti zobrazuje na iPadu (a iPhone a iPod Touch) 100% stav těsně před tím, než zařízení dosáhne zcela nabitého stavu. V tomto momentě pokračuje v nabíjení na 100%, pak se pomalu vybíjí a znovu nabíjí na 100%. Tento proces se opakuje, dokud není přístroj odpojen. Tento způsob umožňuje zařízením aby si udrželi optimální náboj.

Tento obvod je navržen tak, abyste mohli mít přístroj připojen (v nabíječce, Docku) tak dlouho, jak chcete. Je to skvělá vlastnost, která je vždy v iOS. (Michael Tchao)

Skvěle, to je rozumné a logické vysvětlení. Kdyby totiž ukazatel ukazoval přesně, lítal by stav ke konci nabíjení o jednotky procent nahoru a dolu a nás uživatele by to pouze znervózňovalo. S tímto systémem můžete mít iPad (a ostatní iOS zařízení) v nabíječce třeba rok a následně ho vyndat s plně nabitou baterií. Jde tedy o udržovací cyklus baterie! Předpokládám, že tento systém nijak neubližuje baterii. To by snad Apple tento systém nepoužíval..

Další kauza zažehnána..

Mohlo by vás zajímat:
Nový iPad i ostatní zařízení nezobrazují přesně stav baterie

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz