yApple.cz

Ceny špičkových smartphonů budou růst
A může za to, mimo jiné, iPhone X. Podle odhadů analytiků existuje řada faktorů díky kterým ceny nejlepších modelů ještě porostou.

Kdybychom měli stručně shrnout vývoj cen smartphonů, tak bychom mohli říct, že iPhony byly vždy drahé a smartphony s Androidem se k vyšším cenám museli časem probojovat, protože jejich začátky byly zkrátka slabé.

Aktuálně se nejdražší smartphony s Androidem prodávají za cca 25 tisíc Kč, ale korunu cenám nasadil minulý rok Apple. Nejdražší iPhone stojí cca 35 tisíc korun.

Mnozí o této ceně pochybovali a nevěřili, že by se takto drahý chytrý telefon mohl dobře prodávat. Applu se to ale opět povedlo a iPhony X se prodávají skvěle, což dokazují poslední finanční výsledky. Lidé prostě chtějí ten nejlepší iPhone a na ceně téměř nezáleží. Možná si také mysleli, že se bude špatně prodávat a že budou zase vlastnit ten exkluzivní iPhone se kterým mohou zazářit.

V takovou prodejnost iPhonu X nevěřil ani Apple. Také on ho viděl jako vysoce prémiový stroj pro bohaté fandy. Ten "normální iPhone" jsou iPhony 8..

Tento úspěch představuje jednu velkou prohru pro spotřebitele. Applu a ostatním výrobcům ukázal, že mohou jít ještě výš. Ostatní výrobci mají pořád dostatečnou rezervu ke zvyšování, vzhledem k ceně nejdražšího iPhonu. Apple zase ví, že skutečně prémiový stroj může být ještě dražší.

Dalším důvodem je, že složitost smartphonů neustále roste a s tím i ceny komponent. Mluví se i o zvyšující se ceny logistiky.

Představte si, že by cena smartphonů vzrostla jako cena bytů například v Praze. :)

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz