yApple.cz

Čínský malware ohrožuje iOS zařízení přes OS X! Dokonce i ten bez jailbreaku!
Malware objevila čínská firma Palo Alto Networks sídlící v USA. Objevený malware WireLurker je nebezpečný především proto, že dokáže nakazit iOS zařízení bez jailbreaku přes infikovaný software na OS X. K infikování dojde pouze při propojení iOS zařízení s Macem přes USB!

Po napadení prý dochází k celé řadě sofistikovaných technik, které modifikují aplikace a nákaza se tak účinně šíří. Tvůrci viru nejspíš cílí na čínské zákazníky, ale rozšířit se může i dále. Palo Alto Networks říkají, že přesný cíl malware není znám, ale předpokládá se, že bude dolovat všelijaké informace z aplikací. Typicky hesla, platební informace, kontakty..

Napadené aplikace, které malware dále rozšiřují do iOS zařízení, byly nalezeny v Čínském Maiyadi App Storu (Čínský obchod třetí strany - Podrobnosti mi nejsou známy..) Bylo nalezeno téměř 500 napadených aplikací, které zákeřný malware obsahují. Infikovaných aplikací bylo staženo přes 300 000.

Účinnou obranou je nepřipojovat iOS zařízení k Macu přes USB. To je pěkně v kontrastu s aktuální zprávou, kde Apple doporučuje aktualizovat přes iTunes a USB kabel.. Bezpečnostní firma nabízí příhodně ochranu v podobě aplikace WireLurker. Prý je dobré také používat oficiální USB Apple kabely.

Apple se již nechal slyšet, že podniká kroky proti této vážné hrozbě a tyto aplikace blokuje. Doporučuje stahovat aplikace výhradně z důvěryhodných zdrojů.

Zdroj: techcrunch.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz