yApple.cz

CNET: Apple pracuje na výkonném AR / VR headsetu
Podle zdrojů CNETu pracuje Apple na výkonném headsetu pro rozšířenou virtuální realitu s dosud nejvyšším rozlišením displejů.

Headset je vyvíjen pod kódovým označením T288, píše CNET, a pro každé oko je připraven samostatný 8K displej. To by mělo být klíčové pro konečný vizuální vjem obrazu, protože takové rozlišení tu u headsetů ještě nebylo.

Celý headset je samostatnou jednotkou, která se nepřipojuje k počítači kabely, ani se do ní nevkládá smartphone. Bude se připojovat k speciálnímu výkonnému stroji 60GHz technologií WiGig (802.11ay). V tom prý nalezneme čipy od Applu vyrobené 5nm technologií.

Z množství patentů a stálé diskuzi o AR / VR u Applu víme, že něco kutí, a toto může být právě ono, ale stále to vypadá jako hudba, byť relativně blízké, budoucnosti. Mluví se o roku 2020. Není vyloučeno, že jednou, a třeba bude i první, Apple přijde s headsetem, který bude perfektní a přinese konečně ten pravý zážitek. Současné generaci VR headsetů se to ještě nepovedlo. Kdyby ale Apple takové zařízení dokázal vyrobit, kde by vzal tolik potřebný obsah? A co je hlavní, dokáže Apple v budoucnu u komplexu zařízení zajistit rozumnou cenu?

Zdroj: www.macrumors.com | www.cnet.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz