yApple.cz

Co stálo za napadením společnosti TSMC?
Tuto sobotu 4. srpna společnost TSMC přiznala, že řeší závažné napadení počítačovým virem. Pro Apple klíčový výrobce čipů musel odstavit několik závodů a s virem se vypořádat. Dle odhadů společnosti mělo být v neděli vše vyřešeno, ale problémy trvaly nejspíš o něco déle. Nyní by všechny závody měli zase běžet.

Začínají se objevovat detaily podle kterých je na vině sama společnost TSMC. Obří výrobce čipů připustil, že za problémem stojí neaktualizované počítače s operačním systémem Windows 7. Jde totiž o vyděračský vir WannaCry původem ze Severní Koree. Tento tzv. ransomware postihl v květnu 2017 více než 200 000 počítačů ve 150 zemích. Na aktualizaci tedy bylo času dost, ale výrobce ji zanedbal. Microsoft před více jak rokem zareagoval okamžitě a vydal opravu ještě před hlavním útokem viru.

Dodavatel čipů je pochopitelně smluvně zavázán svým zákazníkům dodat čipy. Ve výsledku to může pro TSMC znamenat další finanční náklady na pokuty atd. Již nyní je dočasná ztráta produkce odhadnuta na 3% čtvrtletní tržby.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz