yApple.cz

Craig Federighi: FBI chce vrátit zabezpečení iOS zařízení do roku 2013
Pro Washington Post zveřejnil šéf softwarového inženýrství Craig Federighi své stanovisko ve věci požadavků FBI na omezení bezpečnosti systému iOS a tím pádem nás všech, kteří iPhony používáme.

Federighi řekl, že práce na bezpečnosti Apple platforem je soustavná činnost, aby zůstali o krok napřed před různými útočníky, kteří se snaží strkat nos do našich osobních informací, nebo dokonce napadat naše zařízení pro páchání rozsáhlejších útoků.

Útoky jsou realitou dneška

Federighi poznamenal, že jen za poslední rok a půl zločinci napadli maloobchodníky, banky a dokonce i federální vládu. Ukradeny byly informace o kreditních kartách, čísla sociálního pojištění a záznamy o otiscích prstů miliony lidí.

Šifrování je nutnost

Šifrovací technologie zabudované do dnešních iPhonů představují to nejlepší zabezpečení dat pro spotřebitele, které je k dispozici napsal Federighi. Kryptografické ochrany na zařízeních nejsou používány jen pro zabránění neoprávněných přístupů k vašim osobním údajům, představují také kritickou linii obrany proti zločincům, kteří se snaží implantovat malware nebo spyware a používat zařízení nic netušících uživatelů.

Nároky FBI a americké vlády jsou zklamáním

Veškeré zjištěné nedostatky je třeba řešit za účelem udržet zákazníky v bezpečí. Nároky FBI, ministerstva spravedlnosti a dalších orgánů jsou zklamáním a vrací nás do doby, kdy byly technologie méně bezpečné.

FBI chce abychom vytvořili zadní vrátka v podobě speciálního softwaru, který obchází ochranu hesla a záměrně vytváří zranitelnost, která by umožnila vládě dostat se do iPhonu. Tento software, u kterého bylo v trestním řízení připuštěno, že bude použít na mnoha iPhonech, by představoval slabost, kterou by mohli využít hackeři a zločinci a ohrozit bezpečnost nás všech.

Bezpečnost je nekonečný závod

Federighi říká, že bezpečnost je nekonečný závod, který se musí vést, ale rozhodně nejde vyhrát. I nejlepší obrana bude vždy čelit novým útokům. Softwarové novinky budoucnosti budou záviset na základech silného zabezpečení zařízení. Nemůžeme si dovolit zaostávat za těmi, kteří využívají možností informačních technologií s cílem způsobit chaos. Zpomalení našeho tempo, nebo zvrácení našeho pokroku ohrožuje nás všechny.

Větší zabezpečení dramaticky omezila trestnou činnost spojenou s krádežemi iPhonů!

Federighi upozornil na skutečnost, že v roce 2013 federální agentury chválily Apple za práci na vývoji Activation Lock - technologie zakořeněné v operačním systému založená na šifrování, která dělá ukradené telefony obtížně, nebo nemožně, aktivovatelné bez pověření uživatele. Tato funkce v oblasti bezpečnosti iOS měla za následek dramatický pokles krádeží iPhonů a související epidemie násilné trestné činnosti, která propukla od San Francisca přes New Yorku až do Londýna.

Poklesy této trestné činnost v roce 2014 a 2015 je doložena statistikami donucovacími orgány USA. Díky Activation Lock klesla tato specifická trestná činnost v New Yorku o 25%, v San Francisku o 40%. Policie v New Yorku aktivně podporovala uživatele k aktualizaci na iOS, které zavedlo funkci Activation Lock.

Apple již uvedl, že hodlá pokračovat v posilování zabezpečení iOS, které mohou komplikovat určité úsilí donucovacích orgánů o získání údajů souvisejících se zločinci, ale také chrání mnohem více obětí z násilného trestného činu, před krádeží identity a dalších digitálních útoků jako dohledu zařízení extremistických vlád a teroristickými skupinami.

Craig Federighi: FBI chce vrátit zabezpečení iOS zařízení do roku 2013

Zdroj: appleinsider.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz