yApple.cz

Další velký problém iOS 9.3.2? "Kabel není certifikovaný a nebude fungovat"
Nerad maluji čerty na zeď, ale podle mých informací to zavání dalším nepříjemným problémem, který má na svědomí nejspíš poslední veřejná verze iOS, tedy iOS 9.3.2.

Apple vydal iOS 9.3.2 pro iPhony a iPady 16.5. Ihned se objevil závažný problém, tzv. "chyba 56", která zablokovala některé 9,7" iPady Pro. Apple vydal opravnou verzi iOS 9.3.2 pro iPady až 2.6.

Přihodilo se mi nyní v pátek, měsíc po instalaci iOS 9.3.2, že mi iPhone neustále hlásil, že připojený kabel není certifikovaný. Stalo se mi to ojediněle již dříve, ale tentokrát sem viděl hlášku pokaždé, asi tak 15-krát. Originální kabel (Jiné jsem nikdy nepoužil) se hlásí jako neoriginální a iPhone odmítá nabíjet. Nefunguje ani jiný originální kabel, ani jiné originální nabíječky. Na mém iPadu mini 2, kde je také nainstalovaný nejnovější iOS 9.3.2, fungují oboje nabíječky i kabely bez problémů.

Můj laický závěr byl, že se nejspíš porouchal Lightning konektor v iPhonu, ale zároveň jsem si uvědomoval, že ho přece detekuje, když mi ukazuje hlášku, jen nenabíjí. Po konzultaci s jedním velkým českým servisem mi bylo sděleno, že je to chyba se kterou se setkávají často za poslední měsíc. Že oprava konektoru problém neřeší a že jde pravděpodobně o další chybu iOS 9.3.2.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz