yApple.cz

Detailní pohled na odemykací obrazovku iOS 10 (Video)
Pojďme se ještě jednou, a detailněji, podívat jak bude fungovat zcela přepracovaná odemykací obrazovka na iPhonu s iOS 10, kterou každý z nás vidí mnohokrát denně. iOS 10 zařízení budeme jinak odemykat, jinak se budou zobrazovat notifikace, jinak se bude rychle spouštět fotoaparát a nové je i Ovládací centrum.

"Odemkněte přejetím" nahrazuje "Otevřete stisknutím tlačítka"

"Slide to Unlock" se s iOS 10 odporoučí do věčných lovišť. Podporované iPhony 6s, 6s Plus a SE (Apple A9 a koprocesor M9) se rozsvítí automaticky, když je pozvedneme (Tzv. funkce "Raise Wake") a odemkneme je stisknutím Home tlačítka. Toto odemykání zvýhodňuje aktivovanou bezpečnostní ochranu přes Touch ID, jelikož při zmáčknutí Home tlačítka se iPhone rovnou odemkne.

Pokud používáte číselný kód, budete ho muset zadat po zmáčknutí Home tlačítka.

Pokud máte iPhone 6 a starší budete v praxi muset Home tlačítko pro odemknutí zmáčknout 2-krát, a pak ještě naťukat číselný kód, pokud nepoužíváte Touch ID. V praxi tedy přejetí nejčastěji palcem nahrazuje zmáčknutí Home tlačítka.

Detailní pohled na odemykací obrazovku iOS 10 (Video)

Posunutím k widgetům a fotoaparátu

Vidíte pod nápisem "Otevřete stisknutím tlačítka" na obrázku výše 2 bílé tečky a fotoaparát? To je nový způsob v iOS 10, jak se rychle dostat k widgetům a fotoaparátu z uzamčené obrazovky posunutím vlevo a vpravo. Upozornění uvidíte na hlavní prostřední obrazovce.

Náhledy a reakce na upozornění a widgety jsou optimalizovány pro technologii 3D touch, ale budou fungovat i u všech zařízení, které iOS 10 podporuje. Na upozornění bude možno v iOS 10 odpovídat přímo ze zamčené obrazovky.

Na widgety se také dostanete z odemčeného iPhonu posunem plochy zcela vlevo. Potěší funkce pro vymazání všech upozornění najednou.

Widgety se do iOS 9 zobrazuji v Oznamovacím centru v záložce Dnes.

Oznamovací centrum

Přepracované Oznamovací centrum má nový design a tlačítka nabízejí další volby pro 3D touch. Například funci baterky přes silný stisk přikážete jakou má svítit intenzitou. Posunem vpravo se rychle dostanete k ovládání přehrávání.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz