yApple.cz

Evropská unie začne znovu prosazovat jednotný konektor
Historie myšlenky jednotného konektoru, který by umožnil používat méně nabíječek k více zařízením, EU sahá až do roku 2009. V tomto roce vznikla smlouva, kterou podepsalo 14 společností. Cílem bylo do roku 2011 snížit počet nabíjecích adaptérů a tím ušetřit životní prostředí.

První plán se jednoduše nezdařil. MikroUSB v té době nebyl kvalitní konektor, který by mohl vydržet déle a Apple bez jakýchkoliv postihů představil v roce 2012 vlastní Lightning konektor. Svět elektroniky jde ale dopředu a objevil nadějný konektor USB-C, který přijímají všichni výrobci, včetně Applu, ale iPhonům a iPadům se vyhýbá.

Nyní EU uvažuje, podle Reuters, že začne znovu jednotný konektor prosazovat, včetně potřebných zákonů. Nyní to vypadá, že za cca 2 roky by mohl být vyžadován USB-C konektor. Aby měla ale myšlenka smysl a snížil se počet nabíječek, bude EU nějak omezovat přibalení adaptéru k zařízením? To je zatím nedořešené..

Mimochodem v titulním obrázku je poněkud divoké řešení od firmy Ugreen. Tento produkt si nenabízíme, ale několik věcí od Ugreen máme na yApple.cz.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz