yApple.cz

Finanční výsledky Applu za 1. fiskální čtvrtletí 2019
Všichni už předem víme, že tentokrát to nebude "opět rekordní čtvrtletí", ale Applu se nevedlo vůbec špatně. Pokazili to vlastně jen prodeje iPhonů. Apple tentokrát poprvé také nezveřejnil počty prodaných iPhonů, iPadů a Maců. Podle Applu už nejde o přesný ukazatel síly podnikání společnosti.

Tim Cook vyjádřil zklamání, ale zároveň se pochlubil sílící základnou loajálních zákazníků. Aktivních Apple zařízení je po světě 1,4 miliardy. Tim Cook také řekl, že dojde ke snížení cen iPhonů na některých trzích.

Luca Maestri zase oznámil, že Apple vyplatil na dividendách a za zpětné odkupy akcií přes 13 miliard dolarů. Koncem čtvrtletí pak Apple držel hotovost 130 miliard dolarů.

Apple v 1. fiskálním (4. kalendářním 2018) čtvrtletí 2019 vykázal tržby ve výši 84,31 miliard dolarů. Čistý zisk činí 19,97 miliard dolarů, nebo 4,18 dolarů na akcii. Hrubá marže činí 38 procenta. Mezinárodní prodeje představovali 62 procent.

Tržby z prodeje iPhonů se snížily o 15 %, Maců si polepšily o 9 %, iPadů si polepšily o 17 % a nositelná a další doplňková elektronika si polepšila o 33 %.

Finanční výsledky Applu za 1. fiskální čtvrtletí 2019

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz