yApple.cz

Finanční výsledky Applu za 2. fiskální čtvrtletí 2019
Finanční výsledku Applu za 2. fiskální, neboli 1. kalendářní, čtvrtletí roku 2019 jsou meziročně o něco horší. Tržby byly o 3,1 miliard dolarů nižší, ale především se propadly prodeje iPhonů.

Apple vykázal tržby ve výši 58 miliard dolarů z čehož čistý zisk je 11,6 miliard dolarů (2,46 dolaru na akcii). Meziročně jde o pokles z hodnot 61,1 a 13,8 miliard dolarů. Hrubá marže meziročně klesla z 38,3 na 37,6 procenta. Mezinárodní tržby představovaly 61 procent.

Apple již od minule nezveřejňuje počty prodaných zařízení, a tak se prodeje odhadují na základě zveřejněných tržeb ze segmentů produktů. Zmíním výrazný pokles prodejů iPhonů.

Finanční výsledky Applu za 2. fiskální čtvrtletí 2019

Propad prodejů iPhonů

Nelze si nevšimnout 30,2% meziročního poklesu prodeje iPhonů. iPhony jsou pro Apple stále nejvýdělečnější produkt a takovýto pokles znamená skutečně vážné problémy. Apple se již na několika trzích uchýlil ke slevám, což dělá pochopitelně velmi nerad, ale ani to nepomohlo. Konkurence je nyní příliš silná. Apple je trojka na trhu, před ním jsou Samsung a Huawei. Možná by měl Apple zlevnit plošně a výrazněji.

„Naše výsledky za březnové čtvrtletí ukazují na pokračující sílu naší instalované základny s více než 1,4 miliardami aktivních zařízení, protože jsme nastavili rekord pro služby a posílili naše kategorie nositelná elektronika, domov a příslušenství. Během šesti let jsme dosáhli našeho nejsilnějšího růstu iPadů a my jsme stejně nadšeni, jako vždy, o našem inovačním hardwaru, softwaru a službách. Těšíme se na další spolupráci s vývojáři a zákazníky na 30. ročníku konference Worldwide Developers Conference společnosti Apple.“

Finanční výsledky Applu za 2. fiskální čtvrtletí 2019

Finanční výsledky Applu za 2. fiskální čtvrtletí 2019

Zdroj: www.macrumors.com | www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz