yApple.cz

Handoff - Jak nastavit a používat funkci na iPadu, iPhonu a Macu (Návod)
Funkce Handoff spadá do balíku funkcí Continuity, které máme k dispozici v OS X od verze 10.10 Yosemite a v iOS od verze 8. Handoff funkce slouží k tomu, abychom mohli jednoduše pokračovat v psaní mailu nebo dokumentu, prohlížení webových stránek nebo map a v dalších aplikacích na jiném Apple zařízení. Typicky když máte rozečtený článek na MůjiPadu na Macu a chcete si ho dočíst na vašem iPadu, přesně k tomu slouží funkce Handoff. Aby vše fungovalo jak má, musíme dodržet několik pravidel.

Podporovaná zařízení

Funkce Handoff funguje pouze na podporovaných zařízeních. Stěžejní podmínkou je, aby iOS zařízení i Mac byly vybaveny Bluetooth 4.0/LE. Další podmínkou jsou nainstalované systémy OS X 10.10 Yosemite a iOS 8 a novější.

Nastavení Handoff na iOS a OS X

V první řadě je nutné funkci povolit.

V OS X: Předvolby systému -> Obecné -> povolit Handoff
V iOS: Nastavení -> Obecné -> Handoff a doporučené aplikace -> povolit Handoff

Všechna zařízení musí být na síti

Pro funkční funkci Handoff je nutné, aby všechna zařízení byla na lokální WiFi síti a měla zapnuté Bluetooth!

Všechny podstatné novinky jsme si shrnuly už v článku OS X Yosemite - Nejlepší novinky, který vyšel krátce po vydání OS X Yosemite, ale opakování je matka moudrosti a tento návod je podrobnější. Pro zopakování nových funkcí v OS X Yosemite vám doporučuji si přečíst článek znovu. Je psát stručně a jasně, jak jste u nás zvyklí.

Používání funkce Handoff

A teď k samotnému použití funkce Handoff. Pro přechod na jiné Apple zařízení v rozdělané práci slouží ikony, které funkce Handoff zobrazí na dalších zařízeních. Aby se vám zobrazila ikonka aplikace přes funkci Handoff v levém spodním rohu na zamknuté obrazovce iOS zařízení (Nebo v zobrazení multitaskingu viz obrázek níže), nebo aby se vám zobrazila ikona aplikace vlevo od docku na Macu, nesmíte zdrojové zařízení (Zařízení z kterého přecházíte) vypnout, ani shodit aplikaci v níž se nacházíte. Nejdříve musíte kliknout na ikonu aplikace na druhém zařízení, abyste se ocitli přesně tam, kde jste na prvním zařízení.

Schválně si vyzkoušejte, kdy přesně se ikona zobrazuje a kdy mizí. Vezměte si do ruky iPad a koukejte na Mac. Zapněte Safari, nalistujte libovolnou stránku a pozorujte levou část docku (ikona se objeví), pak aplikaci shoďte. Uvidíte, že ikona zase ihned zmizí. Znovu zapněte Safari. Nejspíš zjistíte, že musíte stránku obnovit, nebo alespoň změnit záložku.

Vyzkoušejte si taky funkci Handoff v Apple mapách. Na druhém zařízení vám funkce zobrazí pohled totožný se zdrojovým zařízením. Například i v 3D zobrazení.

Handoff - Jak nastavit a používat funkci na iPadu, iPhonu a Macu (Návod)

Handoff - Jak nastavit a používat funkci na iPadu, iPhonu a Macu (Návod)

Handoff - Jak nastavit a používat funkci na iPadu, iPhonu a Macu (Návod)

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz