yApple.cz

Informace o funkci Family Sharing se začínají objevovat v App Store
Aplikace v iOS a Mac App Store začínají ve svých popiscích zobrazovat i informaci o tom, zda podporují novou funkci Family Sharing. Vše se děje ještě před oficiálním spuštěním plných verzí iOS 8 a OS X Yosemite, aby vývojáři stihli vše otestovat a doplnit informace ke svým aplikacím.

Nová informace o Family Sharing se podle serveru iFun nachází již už u všech aplikací a může se objevovat ve dvou podobách. V aplikacích, kde vývojáři tuto funkci povolili, se zobrazuje jednoduchý popisek "Yes" a naopak tam, kde funkce není povolena, najdete popisek "Not Available".

Funkce Family Sharing byla poprvé představena na WWDC a umožňuje až 6 lidem sdílet obsah nakoupený pouze jednou kreditní kartou. Aplikace, knihy, filmy nebo hudba mohou být tedy zakoupeny na jednom zařízení a následně sdíleny až do šesti dalších zařízení. Majitel kreditní karty má také kontrolu nad tím kdo co chce zakoupit a může tak například zamezit bezhlavému utrácení svých dětí. Family Sharing také umožňuje mezi zařizeními sdílet fotografie, videa, kalendáře, připomínky atd., tak aby byla celá rodina propojena.

I když funkce Family Sharing zatím není zcela funkční, Apple zřejmě učinil tento krok již během beta testování, aby zamezil problémům při uvedení oficiální verze iOS a OS X. Pro rodiny nebo blízký okruh přátel bude tato funkce určitě vítanou novinkou. Za jednu cenu si totiž obsah stáhnou všichni členové a nemusí za vše platit každý sám. Samořejmě tedy pouze u těch aplikací, kde vývojaři tuto možnost povolí.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz