yApple.cz

iOS 9 by měl být optimalizován i pro starší iPhony a iPady
O tom, že by iOS 9 měl přinést konečně vyšší stabilitu a výkon jste se dočetli už v únoru tohoto roku. Všichni doufáme, že se to Applu povede a iOS, spolu s jeho iCloud službami, bude fungovat patřičně rychle a bezchybně. Neznamená to však, že iOS 9 a rok 2015 bude bez novinek. Vše podstatné bychom se měli dozvědět již brzy na WWDC 2015.

Dobrou novou zprávou od 9to5mac a jejich dobře informovaných zdrojů je, že Apple s iOS 9 bude pamatovat na optimalizaci pro starší zařízení, které dokonce už ani neprodává. Konkrétně mluví o iPadu mini a iPhonu 4s. Apple se prý zaměří i na starší generace zařízení, protože se jich stále mnoho používá především na sekundárních a rozvíjejících se trzích. To nevyhnutelně přináší i nároky na vývojáře, kteří musí počítat, v případě iPhonu 4s, s 3,5" úhlopříčkou displeje.

Operační systémy iOS a OS X dalších generací by měly být vybaveny novým bezpečnostním systémem, který Apple nazývá "Rootless". Tento systém prý bude těžkou ránou pro příznivce Jailbreaku.

Aktualizovány by měly být služby spojené s iCloudem. Apple prý bude modernizovat iCloud mechaniky a CloudKit servery. Apple prý také vyvinul samostatnou iCloud Drive aplikaci, ale ta může zůstat pouze pro interní použití Applu. Škoda.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz