yApple.cz

iOS 9 podporuje funkci Force Touch a už se testuje na prototypech iPhonů 6s
Od začátku roku jste si na můjiPadu mohli přečíst již 3 články od 3 zdrojů o podpoře Force Touch technologie displeje s hmatovou odezvou pro nadcházející generaci iPhonu. Šlo o taiwanský zdroj, WSJ a KGI. Kromě podpory Force Touch podpory se mluví i o OLED displeji, 2 GB RAM, Apple A9 procesoru, 12 MPx fotoaparátu a celé řadě dalších vylepšení viz odkazy na jednotlivé články.

Force Touch je testováno na prototypech iPhonů 6s s iOS 9

Zdroje redakci 9to5mac potvrdili, že příští iPhony 6s budou vypadat jako iPhony 6, ale budou vybaveny displeji s hmatovou zpětnou vazbou. Tato funkce je součástí iOS 9. Funkce silného stisku bude použitelná v celém iOS (Stejně jako na Apple Watch a nových MacBookách s FTT) a v mnoha případech nahradí klasické dlouhé podržení. To se typicky požívá při úpravě textu. Představit si můžeme funkci silného stisku například v kalendáři pro rychlé vytvoření nové události, v mapách pro umístění špendlíku nebo při editaci textu.

Vzhledem k tomu, že se funkce obsažená v iOS 9 nyní testuje na prototypech iPhonů 6s, nebude nejspíš představena příští měsíc na WWDC 2015.

iPady a Force Touch

Force Touch technologii by nakonec mohly podporovat i nové iPady. Stejně tak je ale možné, že přijdou na řadu později, podobně jako s Touch ID. Nové iPady a iPhony Apple vydává koncem září.

Vylepšení klávesnice a iMessage v iOS 9

Apple prý také pracuje na vylepšení klávesnice. Například tlačítko Shift, jehož podoba nyní není v oblibě, prý bude upraveno.

iMessage zprávy se prý dočkají menší, ale významné inovace. V iOS 9 by mělo dojít k možnosti aktivovat si potvrzení o doručení zpráv vybraným uživatelům.

Nakonec ke změnám by mělo dojít i v Aplikacích Game Center a Zdraví.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz