yApple.cz

Jak rychle ztrácí iPhone na hodnotě?
Apple zařízení obecně patří k dražším zařízením, které si drží cenu obstojně. Jde o trvanlivější zařízení. Podle jedné analýzy prodejů na eBay ztrácely iPhony 4s - 5s na ceně dle následujícího grafu. Dalo by se říct, že průměrně téměř konstantně - po přímce.

Také by se dalo říct, že někdy na přelomu července a srpna se to trochu láme a iPhony začnou strměji ztrácet na ceně. Graf však trochu opticky mate díky křivce iPhonu 5s.

Pokud bychom se měli řídit tímto grafem v rozhodování kdy prodávat iPhony (V případě, že si kupujeme iPhone každý rok nový :), prodávali bychom je na tomto přelomu. Tedy nyní v době psaní tohoto článku. Kdo by ale prodával svůj iPhone 2 měsíce (Kvůli dostupnosti u nás spíše 3 - 4..) před vydáním nové generace a byl na telefonu náhradním..

V míře prodejů se přímo odráží úspěšnost iPhonu, nebo spokojenost s telefony. Ta zase odpovídá nabídce a čím větší nabídka, tím menší cena. iPhone 4s byl kvalitní telefon, který se používá běžně dodnes. iPhone 5 se Applu moc nepovedl, hlavně výdrž na baterie byla až frustrující. iPhone 5s si v tomto ohledu významně polepšil.

Jaký vývoj čekat u iPhonu 6? Těžká otázka. iPhony 6 jsou velice úspěšné a prodalo se jich opravdu hodně i kvůli vyšší úhlopříčce. Dalo by se očekávat, že trh bude nasycen a lidé si iPhony 6 spíše podrží. iPhonů 6s ale prý Apple chystá do zahájení prodeje vyrobit rekordních 90 milionů a o "s" modely je vždy zájem..

Prodali byste svůj iPhone již nyní a čekali na iPhone 6s?

Jak rychle ztrácí iPhone na hodnotě?

Zdroj: money.cnn.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz