yApple.cz

Jak se nejlépe starat o baterie nejen v iOS zařízeních
Pokud chcete, aby baterie ve vašem zařízení (Nejen od Applu) co nejdéle vydržela, je dobré dodržovat několik rad a pravidel. V druhé části článku se dozvíte, jak prodloužit výdrž vašich zařízení od Applu. Nejdříve byste měli vědět, že nová zařízení, respektive nové baterie, byste měli poprvé nabít na 100%.

Jak se nejlépe starat o baterie nejen v iOS zařízeních

V článku Jak správně nabíjet iPad, iPhone a iPod touch jste zjistili, jak je to s nabíjením přenosných zařízení od Applu a teď už k zásadám dobrého chování k bateriím a radám jak prodloužit výdrž na baterie.

Pravidla dobrého zdraví všech baterií

Teplota

Základní radou je rozhodně používání zařízení v přijatelných teplotách. V baterii probíhá elektrochemický proces, který vyžaduje k práci určité teplotní rozmezí. Nevystavujte zařízení horkým chvilkám na slunci, nebo v zavřených automobilech, ani mrazivým teplotám v kapsách zimních bund atp.

Apple udává pro svá zařízení tato doporučená teplotní rozmezí

  • Pro MacBooky od 10°C do 35°C, ideálně 22°C
  • Pro iPady, iPhony a iPody shodně od 10°C do 35°C, ideálně 22°C

Aby baterie neusnuly

Baterií svědčí když jsou používány a když jsou často nabíjeny (Více v článku Jak správně nabíjet iPad, iPhone a iPod touch). Každá baterie by neměla dlouho ležet ladem. Apple doporučuje, v případě takové situace, aby baterie minimálně jednou za měsíc prošla plným nabíjecím cyklem. To znamená plným nabitím a vybitím. A ještě lépe (reakce na některé komentáře), když zařízení nepoužíváte, nabijte jej minimálně jednou měsíčně na 100% a pak jej nechte se samovolně vybít.

Úplné vybití bateriím obecně nesvědčí, ale zařízení od Applu se vypnou dříve než by k tomu mohlo dojít. Přesto, že indikátor baterie zobrazuje 0%. Obdobná situace je při zobrazování 100%. Více se dočtete zde.

Pokud u notebooků chcete zařízení odložit na delší dobu než 6 měsíců, doporučuje Apple skladovat baterii nabitou na 50% a ve správné teplotě. Zcela vybitou baterii by se nemuselo podařit oživit a zcela nabitá baterie inklinuje ke snížení kapacity.

Používejte nabíječky od Apple

Nabíječky od Applu jsou velice kvalitní, kvalitnější než běžné nabíječky ostatních výrobců.

Pravidelně aktualizujte operační systémy

Operační systémy, jak je z praxe známo, přináší problémy i řešení s výdrží na baterie. Přesto se vyplatí mít OS aktuální. Pokud se problém objeví, Apple ho rychle vyřeší s další aktualizací.

Jak prodloužit výdrž baterie

Obecně, světe div se, snížením spotřeby. Zásady jsou většinou známé, proto jen bodově.

  • Snižte jas. Zvolte rozumný jas, který je pro vás ideální. Maximální jas si řekne o hodně energie. V temné místnosti si snižte jas.
  • Vypínejte Wi-Fi a cellular data (3G), když je nepotřebujete, nebo i na noc.
  • Když jste mimo Wi-Fi i sítě mobilních operátorů používejte mód Letadlo
  • Nastavte si krátký interval pro automatický zámek. Nenechávejte zařízení ať se vypnou sama.
  • Minimalizujte použití lokalizačních služeb. Nenechávejte aktivní aplikaci s aktivní lokalizační službou! Některé aplikace (různé trackery) využívají lokalizační služby i když nejsou aktivní. Mějte o nich přehled.
  • Obecně šetřete s daty, nebo spíše je používejte méně často. Např. méně často kontrolujte mail na 358 emailových účtech.
  • Zvažte omezení doručování zpráv formou Push

Výměna baterie

Pokud máte jakýkoliv produkt s baterií a intenzivně ho dlouho používáte, dojde nevyhnutelně k degradaci baterie a snížení kapacity až na neúnosnou mez. V praxi byste takové zařízení museli používat mnoho let. Potom je jediným řešením její výměna. Pokud jde o Apple produkty, je silně doporučeno, abyste měnili baterie výhradně u Apple, nebo u Apple Authorized Service Provider. Pokud bude baterii Apple ještě nechat vyrábět..

O výměně baterie v záruční době se více dozvíte na stránkách Apple.

Mohlo by vás zajímat:
Apple vysvětluje jak je to s ukazatelem stavu nabíjení
Nový iPad i ostatní zařízení nezobrazují přesně stav baterie
12W USB napájecí adaptér od Applu nabíjí rychleji
Phil Schiller o NFC, bezdrátovém nabíjení a novém Lightning dock konektoru
Nový patent Applu - Bezdrátové nabíjení
Biolite CampStove - Vařič se kterým si nabijete iPhone (Video)
Apple si patentoval nabíjení integrované v klipu iPodu Nano

Zdroj: www.apple.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz