yApple.cz

Přímo v iOS zařízeních můžete, za pomoci Apple služby iCloud, snadno vytvořit kolik chcete kalendářů a ty pak sdílet. Kalendáře můžete sdílet jednotlivým osobám, nebo veřejně všem. Snadno vytvoříte rodinný, firemní, nebo kalendář pro fanoušky vaší kapely. Pojďme na návod, jak na to.

Zapbnutí iCloud kalendářů

Nejdříve v nastavení iOS zařízení povolíme kalendáře ve službě iCloud.

Nastavení -> Pošta, kontakty, kalendáře -> iCloud -> Zapnout Kalendáře

Počkejte několik vteřin a kalendáře jsou zapnuty. Pokud už máte Kalendáře zapnuty, můžete přejít k dalšímu bodu.

Přidání iCloud kalendáře a nastavení sdílení

Přesuneme se do zobrazení kalendáře a klikneme na tlačítko Kalendáře vlevo nahoře. Pokud jste právě zapnuly iCloud kalendáře, uvidíte mezi iCloud kalendáři 2 přednastavené. Domácí a Pracovní.

Vytvoříme nový kalendář. Upravit vlevo nahoře -> Přidat kalendář... v oddílu iCloud -> Pojmenujte nový kalendář a dále nastavujeme..

Následuje nastavení sdílení jednotlivým osobám zvlášť Přidat osobu... Zde můžete zvolit libovolný počet osob z vašich kontaktů, nebo ručně zadávat emaily. Nakonec potvrdíte Přidat vpravo nahoře.

Po vybrání barvy následuje zapínání kalendáře jako veřejného. Veřejné kalendáře jsou určené pouze pro čtení. Přidávat nové události může pouze tvůrce kalendáře. Pak už stačí dát komukoliv a jakkoliv o veřejně sdíleném kalendáři vědět Sdílet odkaz... prostřednictvím odkazu.

Vygenerovaný odkaz mnou vytvořeného veřejného testovacího kalendáře vypadá takto: webcal://p03-calendarws.icloud.com/ca/subscribe/1/neOo1SKn-ypVXDC-g9Q0L58GqTZhzfdsGgfwNAE_lQOB9bqTWI6oNwMBG7OOyV-3wyP2iAXBfzcCUmeA8g4sOXRwEmwZEPyjT5uzIya6Srk.

Zobrazení kalendářů

Zobrazování jednotlivých kalendářů snadno odfajfkováváme v Kalendář -> Kalendáře.

Smazání kalendáře

Kalendář -> Kalendáře -> Kliknout na modrou šipku vedle konkrétního kalendáře -> Zcela dole je tlačítko Smazat kalendář.

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz