yApple.cz

Jak zrychlit iPhone nebo iPad?
S příchodem nových iOS se spousta majitelů, především starších zařízení, setkává se zpomalením systému a dalšími neduhy typu zrychleného vybíjení, sníženého signálu WiFi, atd..

Často to bývá způsobeno novou verzí iOS, která se ještě ladí v ostrém provozu. Mimochodem dnes vyjde iOS 8.1, které by mělo většinu chyb opravit! Zpomalení však může být způsobeno i běžným používáním systému. I ten nejlepší operační systém má tendenci se během používání zanášet různým balastem, proto je dobré mít na paměti, že bychom ho čas od času měli pročistit. Existují 2 varianty. Jedna rychlejší - jednodušší a druhá důkladnější - pomalejší.

Obnova všech nastavení

Nejjednodušším a nejrychlejším oživením iOS je obnovení nastavení. Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit všechna nastavení

Po obnovení nastavení vás čeká několik nastavení, ale za to zrychlení to určitě stojí. S nastavením vám pomůže seznam tipů a triků pro iOS 8.

Celková obnova iPhonu a iPadu

Časově náročnějším postupem je celková obnova zařízení. Doporučujeme dělat pravidelně cca jednou za půl roku, nebo dle potřeby. Prvním krokem je kompletní záloha vašeho zařízení přes iTunes do počítače. Můžete zálohovat také pouze do iCloudu, ale vzhledem k časové náročnosti nahrávání aplikací zpět do iOS zařízení, je lepší celou operaci řešit přes počítač a USB kabel.

  1. Připojte tedy vaše iOS zařízení k PC, spusťte iTunes a proveďte zálohu.
  2. Odpojte zařízení a proveďte smazání zařízení: Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Smazat data a nastavení
  3. Spusťte iTunes, připojte zařízení a obnovte z poslední zálohy. iTunes vám ji sami nabídnou. Celá operace může trvat i několik hodit v závislosti na kapacitě a zaplněnosti vašeho zařízení.
Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz