yApple.cz

Jaké iPhony aktuálně používáme? Bude mít úspěch iPhone 5se?
Z nejnovějších dat Mixpanelu se dozvídáme jaké je rozložení iPhonů mezi jejich aktivními majiteli. Jde o statistiku, jelikož tyto data Apple pochopitelně nezveřejňuje, ale to neznamená, že by se musela příliš mýlit. Data jsou to poměrně zajímavá a jde z nich ledacos vyčíst.

Hned na úvod je vidět, jak moc úspěšné byly iPhony 6 s většími úhlopříčkami, ale to už jste slyšeli mnohokrát. iPhony 6 má asi 45% uživatelů. Také je vidět, že velice úspěšné byly iPhony 5s, které má do této chvíle cca 20% uživatelů.

I když se obecně má za to, že iPhony 6s nejdou až tak na odbyt, není to pravda. Na trhu jsou čtvrt roku a už je má cca 18% uživatelů.

Jaké iPhony aktuálně používáme? Bude mít úspěch iPhone 5se?

4 palce a iPhone 5se

Také se dozvídáme, že iPhone s 4" úhlopříčkou (5, 5c a 5s) má stále asi 32% uživatelů. To je docela hodně. Macrumors se domnívá, že je to možná cílová skupina pro 4" iPhone 5se, ale já osobně si to nemyslím. Uživatelé jsou spíše se svými staršími iPhony spokojeni, jelikož je používají nejspíš pouze jednodušeji. Majitelé iPhonů 5s podle mě nečekají na iPhone 5se, spíš jsou s iPhonem 5s jednoduše spokojeni, protože ho mají "teprve" 2 roky. Nevylučuji, že si nakonec mnoho z nich koupí iPhone 5se, ale o tom donedávna ani nevěděli.. Předpokládám, že si koupí spíše iPhone 7, nebo 8. Samozřejmě bude záležet i na ceně iPhonu 5se, odhaduje se na 450 - 500 dolarů.

Jediný iPhone, který neuspěl mezi ostatními modely byl iPhone 5c a podobný osud bych očekával i u iPhonu 5se. Tak a teď do mě..

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz