yApple.cz

jOBS - Premiéra v českých kinech 15. srpna (Trailer, Fotografie, Tisková zpráva)
Steve Jobs - vizionář, génius, nelítostný manažer, nesnesitelná osobnost? Posuďte sami. Spoluzakladatel společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, ožívá nyní na filmovém plátně.

JOBS_05128.jpg JOBS_05100.jpg

V životopisném filmu "jOBS" si počítačového génia zahraje Ashton Kutcher. Mimochodem nabídka této role mu od režiséra Joshua Michaela Sterna údajně přišla esemeskou - na jeho nový iPhone 4S.

"Nesmírně si práce Steva Jobse vážím a mám spoustu přátel, kteří ho znali nebo pro něj pracovali. Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, ale bylo těžké. Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života ale i po něm, koho všichni znali a mají ho stále v čerstvé paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to ale byla životní výzva" přiznává Ashton Kutcher, který je shodou okolností investorem a poradcem řady technologických společností.

Jobs, jméno které prodává

O Jobsově velké popularitě svědčí i prodeje knižního bestselleru nesoucí jeho jméno, který vyšel jen měsíc po jeho smrti a rázem se stal jedním z nejprodávanějších titulů po celém světě. Biografii, která nabízí stovky pohledů na tuto kontroverzní osobnost i výpovědi samotného Jobse, si technologický génius objednal u slavného životopisce Waltera Isaacsona v roce 2004. Pracovat na ni začali ale až o pět let později, kdy Isaacsonovi zavolala Jobsova manželka Laura: "Jestli někdy chcete ten životopis napsat, musíte to udělat teď."

5.října 2011 ve věku 56 let Steve Jobs zemřel.

Film jOBS

Filmový snímek jOBS začal vznikat krátce poté a stejně jako v knize se jeho tvůrci opírají o řadu svědectví Jobsových přátel a spolupracovníků, včetně spoluzakladatele značky Stevea Wozniaka. Na plátna našich kin ho uvede společnost Bontonfilm 15.srpna.

Někteří vidí možnosti. On možnosti změnil. Steve Jobs - iKONA 21.století

JOBS_02826_R.jpg JOBS_02891 (1).jpg
JOBS_01880.jpg JOBS_01990.jpg
JOBS_03626.jpg JOBS_05277_R.jpg
JOBS_07479_R.jpg JOBS_05668.jpg
JOBS_08628_R2.jpg JOBS_06196_R.jpg
Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz