yApple.cz

Jony Ive mluvil o Stevu Jobsovi. Apple se nového filmu očividně bojí
Jony Ive hovořil na summitu Vanity Fair v panelu s názvem "Changing Worlds, Inventing Worlds" s režisérem JJ Abramsem a filmovým producentem Brianem Grazerem o jeho trvalé památce na Steva Jobse a jeho nové pozici Chief Design Officer, kterou oficiálně převzal 1. 7. 2015.

Ive řekl, že měl po smrti Jobse chaotické pocity a věděl o "neuvěřitelné složitosti" jeho atributů, ale že ve čtyřech letech od jeho smrti většina těchto atributů ustoupilo. Od té doby co odešly Ive věří, že zůstal "jen On." Ive říká, že to co v něm zůstalo je Jobsovo zaměření na snahu udělat něco skvělého a krásného. Ive říká, že to měl Jobs takto jednoduché a také, že se uměl až dětsky radovat.

Ive řekl, že jeho jednoduchost je v ostrém kontrastu s tím, jak je líčen ve filmech jako je nadcházející snímek Steve Jobs. Poznamenává, že Jobs měl smysl pro občanskou zodpovědnost, která přispěla lidstvu a kultuře. Jony Ive řekl, že v nadcházejícím filmu Steva Jobse vůbec nepoznal.

Steve Jobs - Podívejte se na 2. oficiální trailer

Jinými slovy, Ive vzpomíná, po 4 letech, na Steva Jobse už jen v dobrém. Z vyjádření Jony Iva, dalších výkonných představitelů Applu a snah Jobsovi manželky je jednoznačně vidět, že se vše točí kolem filmu Steve Jobs. Představitelé Applu se nejspíš hodně bojí, že vylíčí Jobse v negativním světle a dělají vše pro to, aby lidem sdělili, že zas tak špatnou osobnost neměl, když už se Laurene nepovedlo film zablokovat. Plyne z toho to, co už dávno víme. Steve Jobs byl skutečně vizionář a dokázal neuvěřitelné, ale na druhou stranu dokázal být na své okolí a zaměstnance velmi nepříjemný, a to je jen velmi decentně řečeno. Pokud jste četli, nebo poslouchali, životopisné dílo od Waltera Issacsona, podle kterého je chystaný snímek natočen, víte vše..

Ive také okomentoval svojí novou pozici Chief Design Officer. Řekl, že to měl udělat už před lety a že mu nová pozice umožňuje být více operativní.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz