yApple.cz

Krycí sklo iPhonů 6 se snáze poškrábe, než skla iPhonů předchozích generací
Na Apple Support Communities se začínají množit ohlasy uživatelů, že sklo jejich iPhonu 6 se daleko snáze odře - poškrábe, než iPhone předchozí generace. Uživatelé se shodují, že se o své iPhony pečlivě starají a stejně dochází k odírání rohů.

Materiál předního skla iPhonů 6 nebyl oficiálně odhalen, ale s největší pravděpodobností jde o Gorilla Glass 3. Přední sklo iPhonů 6 tedy nebude nijak méně odolné proti poškrábání než například u iPhonu 5s. Celý problém bude mít nejspíš příčinu v zaoblených hranách, které vystavují krycí sklo daleko více možným zdrojům poškrábání a odření. Typické opakované odkládání na stůl udělá po chvilce používání svojí práci spolehlivě. Konstrukce iPhonů předešlých generací tento problém neměla.

Tito uživatelé, tipuji, nepoužívají na iPhone 6 obal. Osobně jsem si obal zakoupil právě z těchto důvodů: Prvním byl vystouplý fotoaparát. Nedokážu si představit pokládat svůj iPhone 6 na záda s vědomím, že pokaždé dostane vystouplá čočka fotoaparátu malou čočku. Druhým důvodem bylo více vystavené přední sklo. Volil jsem kryt, který chrání zaoblené okraje a hlavně přečnívá nad rovinu skla! To abych se ho nebál odložit ani na přední část displeje. Ochranu proti pádům je jasná..

Zdroj: appleinsider.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz