yApple.cz

Apple Watch Series 4 - Přijde nový design? Aneb první spekulace a předpoklady
Podle posledních zpráv by 4. generace Apple Watch měl přijít s designovou změnou a dalšími viditelnými vylepšeními. Pojďme si projít, co se očekává a co je pravděpodobné.

Nový design po 3 letech

Od roku 2015 "tikají" po světě již 3 generace chytrých hodinek od Applu. Každá generace přinesla zvýšení výkonu, schopnější operační systém watchOS a delší výdrž na baterii. Design ale zůstal stejný. Což je mimochodem jedině dobře.

Podle zprávy investorům od analytika Ming-Chi Kua, přinese 4. generace Apple Watch změnu designu. Za celou změnou bude stát zvětšení displeje a baterie.

Apple Watch Series 4 - Přijde nový design? Aneb první spekulace a předpoklady

Displej

Apple Watch Series 4, jestli se tak budou jmenovat, vyjdou jako obvykle koncem roku. Displej by mohl být microLED, pravděpodobnější ale je, že tato technologie bude připravena až pro 5. generaci Apple Watch. Displej by měl být větší dle předpokladů o cca 15 %. Spíše než zvětšování samotného těla hodinek se předpokládá, že dojde ke zmenšení okrajů, které jsou u současné generace stále velmi široké. Nelehkou otázkou je změna rozlišení. Pravděpodobně k ní bude muset, dříve či později, stejně dojít. Vývojáři budou mít opět velikou radost, i když Apple Watch aplikace jsou podstatně jednodušší, a Apple bud muset dělat designové úpravy ve watchOS.

Apple Watch Series 4 - Přijde nový design? Aneb první spekulace a předpoklady

Řemínky

Pokud Apple nezasáhne do půdorysných rozměrů nového designu, budeme pravděpodobně moci i nadále používat naše řemínky zakoupené pro předchozí generace. Apple stále osvěžuje nabídku řemínků, a tak se nějak předpokládá, že ke změně uchycení jen tak nedojde. Kde koupit spousta řemínků od jiných výrobců předpokládám už víte, na yApple.cz.

Chytré řemínky

Apple má několik patentů na tzv. chytré řemínky. Jejich příchod bych reálně ještě pár let neviděl. Jestli je to vůbec dobrý nápad. Separovat funkce nebo vlastnosti hodinek mimo ně je nesystémové řešení. Výjimkou by mohlo být nějaké speciální zdravotnické, nebo sportovní, zařízení.

Apple Watch Series 4 - Přijde nový design? Aneb první spekulace a předpoklady

Rychlost

3. generace Apple Watch dostala nový čip Apple W2, který je zrychlil o 70 % proti předešlé generaci. Apple Watch Series 4 budou nepochybně dále pořádně šlapat na plyn. Apple Watch jsou budoucností nositelné elektroniky u Applu a do budoucna je čeká obrovský vývoj ve všech ohledech.

Baterie

Elektronika, kterou nosíme jakkoliv u sebe, je závislá na baterii. Zkrátka ještě nikdo nepřišel do praxe s nějakým zázrakem o kterých pravidelně slýcháme. Od zvoleného poměru kapacity a velikosti baterie k velikosti zařízení a výsledné výdrže se odvíjí celý design a použití. U tak malého zařízení, kterým jsou Apple Watch, to platí několikanásobně. Dobrou zprávou je, že kapacita baterie by se měla zvětšit, respektive by mělo dojít ke zvýšení životnosti na baterii.

Nové funkce

Na baterii je také závislé zavedení nových funkcí a senzorů. Apple Watch Series 3 již umožnili osadit modul pro mobilní sítě, Series 4 možná budou obsahovat další novou funkci. Nebo budou ty stávající lepší, přesnější a výkonnější. Mluvilo se o neinvazivním měření cukru v krvi. To by bylo opravdu skvělé a šlo by o světovou senzaci, ale zatím se moc nepředpokládá, že by technologie byla již připravena.

Apple Watch Series 4 - Přijde nový design? Aneb první spekulace a předpoklady

Cena

Apple, myslím si, byl naučen, že verze Apple Watch za 20 000 nejsou tou správnou cestou a naopak šel s cenou dolů. S největší pravděpodobností Apple zůstane u podobné ceny současných modelů.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz