yApple.cz

Apple vymění procesory Intel v Macích za svoje čipy už v roce 2020
Za pouhé 2 roky Apple nahradí v počítačích Mac procesory Intel za své řešení, píše Bloomberg.

Apple má svoje čipy "Apple A" v iOS zařízeních. Jejich výkon rok od roku prudce roste, stejně jako čipy pro smartphony a tablety od konkurence. Pro počítače, respektive jejich operační systémy, to stále nestačí. Aktuálně se o tom přesvědčuje Microsoft, který sice má funkční řešení na kterém běží Windows 10, ale s výkonem to není optimální.

Za dva roky ale může být všechno jinak a Apple skutečně může mít svoje na míru navržené řešení pro macOS.

Projekt v Applu údajně označují kódovým názvem "Kalamata". Jeho snahou je, aby iPhony, iPady, ale i Macy fungovaly podobně, společně a bez problémů. Projekt má být aktuálně v počátečních fázích vývoje a přechod bude proveden v několika krocích. Prvním krokem by měl být projekt "Marzipan", který se bude týkat už iOS 12 a macOS 10.14. Marzipan by měl umožnit jednu aplikaci spustit na iOS i macOS.

Je pravděpodobné, že půjde o čip podobný "Apple A" sérii, ale s více jádry, s více vyrovnávací paměti a vyššími takty. Tento čip by mohl být podstatně lépe chlazen.

Toto řešení by ale nemělo znamenat, že se dočkáme iOS na Macích a macOS na iPadech. To Apple v minulosti několikrát zavrhl s tím, že jde o jiná zařízení, která se jinak používají. Zároveň ale tvrdí o tabletu, že je to počítač. Musel jsem si rýpnout :)

Na zprávu okamžitě zareagovala cena akcií Intelu, která klesla (dočasně) o cca 10 %.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz