yApple.cz

Nový iPad i ostatní zařízení nezobrazují přesně stav baterie
Již několik zahraničních redakcí přišlo na skutečnost, že nový iPad nezobrazuje správně stav nabití baterie. Poté co nový iPad zobrazí 100% stav nabití baterie se nabíjí ještě celou jednu hodinu. V této souvislosti, se přišlo na to, že je podobná situace i u ostatních iOS zařízení. Proč tomu tak je?

Záměr Applu

Za nepřesným zobrazením stavu je, zdá se, záměr Applu. Algoritmus pro vyhodnocení stavu nabití baterie nového iPadu nejspíš záměrně zobrazuje 100%, už když je nabitý pouze na 90%. Má se za to, že jde o jakousi ochranu baterie ze strany Applu. Jelikož je toto pozorováno i u iPhonů, nelze předpokládat, že jde o chybu Applu.

Kvůli těmto 10%, které jsou tak trochu zatajeny, ale můžete přijít o hodinu provozu iPadu..

Z vlastní zkušenosti musím říci, že jsem si tohoto jevu už dříve všiml. Když vyndáte iOS zařízení z nabíječky krátce poté co dosáhne 100%, klesne hodnota na 99% daleko rychleji, než když nabíjíte přes zobrazený 100% ještě dále.

Nový iPad má baterii s ohromnou kapacitou

Proč se o tom mluví až teď a proč má informace opět nádech kauzy? Za prvé je to menší obdoba Heatgate (iPad opravdu hřeje více pouze při nabíjení a teplotou nijak nevybočuje nad snesitelný rámec ani v porovnání s konkurencí), kdy nový iPad vzbuzuje přehnanou pozornost. Za druhé je tento "problém" více viditelný, protože takovou baterii (42Wh) jako má nový iPad, podobné zařízení na trhu nemá. U iPhonu je rozdíl, díky o mnoho nižší kapacitě, méně viditelný.

Zdroj: appadvice.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz