yApple.cz

Phil Schiller o NFC, bezdrátovém nabíjení a novém Lightning dock konektoru
Skeptické předpovědi se vyplnily a Apple neodhalil nic, co bychom dopředu nevěděli. Ohledně nenasazeného NFC, bezdrátového nabíjení a nového Lightning dock konektoru odpovídal pro AllThingsD Apple Senior Vice President pro Marketing - Phil Schiller.

Phil Schiller o NFC, bezdrátovém nabíjení a novém Lightning dock konektoru

Schiller řekl, že NFC není řešení všech problémů, že Passbook dělá spoustu věcí, které zákazníci dnes potřebují.

Apple zkouší jít opět vlastní cestou a prosadit své řešení. Passbook se ale, narozdíl od NFC, nerozšiřuje po celé vyspělé planetě neřeší platbu komplexně. V této situaci bych přirovnal vyčkávání Applu k situaci s USB 3.0..

Ohledně bezdrátového nabíjení, Schiller poznamenává, že bezdrátové systémy stále potřebují být zapojeny do zásuvky. Není si jistý kolik pohodlí ve skutečnosti tím pádem přinášejí. Jako dostačující mu zatím přijde široce rozšířené USB, které se nachází všude možně.

Shiller to asi myslí dobře, ale konkurence bezdrátové nabíjení má a veřejnost jej vnímá pozitivně. Možnost si telefon přes noc jen odložit na nabíječku, se mi zdá celkem pohodlná.

Změna dokovacího konektoru, který se od roku 2003 nezměnil, byla nutná pro další rozvoj tenkých zařízení. Nový konektor se nebude měnit mnoho příštích let.

Zde není co vytknout, 30-pinový konektor byl opravdu moc velký. Změna konektoru není maličkost. Je logické, že by měl vydržet dokud se neobjeví nějaké nepřekonatelné slabiny.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz