yApple.cz

Phone 8 by měl mít optický senzor otisků prstu v OLED displeji
Kolem senzoru otisků prstů Touch ID a Home tlačítka u iPhonu 8 se napsalo mnoho spekulací. Šlo například o nepopulární senzor na zadní straně pod logem nakousnutého jablíčka, přímo v logu Applu na zadní straně, nebo dokonce v zapínacím tlačítku. Přichází ale dobré zprávy, které pocházejí údajně ze sympozia společnosti TSMC v Taipei, která bude jediným dodavatelem čipu Apple A11.

Podle nových zpráv (od Economic Daily News přes DigiTimes) bude iPhone 8 používat novou technologii optického snímače otisků prstů, která umožní pokládat prsty přímo na OLED displej. Místo pro otisk by mělo být na displeji vyznačeno. Mělo by tedy jít o virtuální Home tlačítko s konkrétním umístěním - téměř jistě dole uprostřed.

Poměr stran displeje iPhonu 8 se změní z 16:9 u iPhonů 7 na 18,5:9. Displej bude mít úhlopříčku 5,8", ale díky minimálním rámečkům a displeji téměř na celé přední straně, bude jen o něco větší než iPhone 7 s 4,7" displejem. Design bude podobný, ale oceloskleněný.

Infračervené senzory na přední straně iPhonu 8 posunou funkčně dále Facetime kameru se kterou se počítá pro funkce rozšířené reality.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz