yApple.cz

Qualcommu se povedlo zakázat dovoz některých iPhonů do Číny. Co na to Apple?
Aktualizováno 13. 12. 2018

Vztahy mezi Applem a Qualcommem s vyostřují. Na základě soudního rozhodnutí, které řešilo zneužití dvou patentů, byl zakázán dovoz určitých iPhonů do Číny, která je pro Apple samozřejmě jedním z nejdůležitějším trhem. Opatření se týká iPhonu 6 až iPhonu X. Nové iPhony Xs, Xs Max a Xr se nadále mohou do Číny dovážet. Navzdory této zprávě od CNBC a Reuters, Apple uvedl, že všechny modely jsou v Číně i nadále k dispozici.

Patenty se týkají "upravování a přeformátovávání velikosti a vzhledu fotografií" a "správy aplikací pomocí dotykové obrazovky při prohlížení a navigaci aplikací".

Vyjádření Applu

Pokus společnosti Qualcomm zakazovat naše výrobky je dalším zoufalým krokem společnosti, jejíž nezákonné praktiky jsou vyšetřovány regulátory po celém světě. Všechny modely iPhone zůstávají k dispozici pro naše zákazníky v Číně. Společnost Qualcomm uplatňuje nárok na tři patenty, které dosud nikdy nepředložily, včetně těch, které již byly zrušeny. Všechny naše právní možnosti budeme prosazovat prostřednictvím soudů.

Vyjádření Qualcommu

Hluboce si vážíme svých vztahů se zákazníky, zřídkakdy se uchýlíme k soudům o pomoc, ale také jsme pevně přesvědčeni, že je třeba chránit práva duševního vlastnictví. Apple i nadále těží z našeho duševního vlastnictví a odmítá nás kompenzovat. Tyto soudní příkazy jsou dalším potvrzením síly rozsáhlého patentového portfolia společnosti Qualcomm.

Aktualizováno 13. 12. 2018
Společnost Qualcomm se rozhodla dále tlačit na Apple právní cestou. Podle slov jejich právníka chce společnost použít stejné patenty na zákaz prodeje i letošních iPhonů Xr, Xs a Xs Max. Qualcommu se nelíbí, že Apple v Číně dále prodává starší iPhony. Apple se totiž domnívá, že i podle soudního rozhodnutí může prodávat všechny iPhony s předinstalovaným iOS 12. S tím Qualcomm nesouhlasí.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz