yApple.cz

Skoncuje Apple příští rok s iPadem mini?
Taiwanský Economic Daily News se domnívá, že Apple v příštím roce ukončí práce na 7,9" iPadu mini a soustředí se na větší iPad Pro. Ten by podle posledních spekulací měl mít úhlopříčku displeje 12,2". iPad mini 3, který Apple téměř neaktualizoval, by tak byl posledním iPadem mini. Vyklidil by cestu iPadu Pro, ale hlavně iPhonu 6 Plus s uhlopříčkou 5,5".

Tyto domněnky považuji za silně nepravděpodobné, nebo si takový krok jen nedokáži představit. I přes klesající prodeje iPadů obecně, je iPad mini velice oblíbený pro svou maximální mobilitu - jiný tablet do větší kapsy nestrčíte. Pro mnohé, včetně mě, jde o zařízení s ideální velikostí, hmotností i výkonem. Zarážející je ovšem poslední krok Applu, kdy iPad mini 3 vlastně neaktualizoval a iPad Air 2 vybavil, jak si zasluhuje.

Co myslíte, potřebuje Apple uvolnit místo na trhu novým zařízením, ať už v podobě chystaného velkého iPadu Pro, nebo iPhonu 6 Plus? Podle mě se iPhone 6 Plus prodává výborně a prostor tedy dělat nepotřebuje. iPad Pro si také najde celou řadu zákazníků a jak by také z principu mohl obří tablet dělat místo nejmenšímu tabletu..?

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz