yApple.cz

Souhrn informací o dnešní Apple události
Apple dnes v 19:00 našeho času představí několik novinek. Tou největší bude nový iPhone a jeho nové funkce. Pojďme se souhrnně podívat na očekávané.

Apple nebude streamovat dnešní prezentaci

Přímo od Apple PR přichází informace, že dnešní prezentace nebude streamována pro veřejnost. Informace se tedy dozvíte nejdříve na různých blozích, například zde..

Apple nebude streamovat dnešní prezentaci

Zúčastní se Steve Jobs prezentace?

Ve funkci CEO Applu nahradil Steva Jobse Timothy Cook. Akce nebude streamována. Steve Jobs je velká mediální a charismatická osobnost, zde (na jevišti) podle mně není zapotřebí.

Bylo by ale pěkné, kdyby se Steve Jobs, například v závěrečném "One more thing", objevil a představil iPhone 5. To by byla pěkná tečka..

Zúčastní se Steve Jobs prezentace?

iPhone 4S

Největší událost prezentace Applu bude představení následovníka iPhonu 4. Jen stručně připomenu, že se očekává 8 MPixelový fotoaparát, procesor Apple A5, 1GB RAM a revoluční Assistant. Dlouho před dnešním dnem se spekulovalo, jestli bude představen iPhone 4S jako inovovaný iPhone 4, nebo iPhone 5 jako přepracovaný telefon s novým designem, nebo oba. Zcela jasno není do této chvíle i když se začínají objevovat položky "iPhone 4S" v cenících operátorů a vůbec veškéré poslední zprávy hovoří pouze o iPhonu 4S. iPhone 5 naznačoval zástup věrně vypadajících obalů.

Screenshot z německého Vodafone

Zajímavostí je dosud nepoužívaná kapacita 64GB u iPhonů.

iPhone 4S u Vodafone

iPhone 4S ceny v USA s úvazkem

    Ceny by se podle zdroje 9to5mac měli posouvat o jednu příčku oproti iPhonu 4. Ceny jsou platné pro USA s úvazkem!

  • iPhone 4S 64GB - 299 dolarů (Jako iphone 4 32GB atd..)
  • iPhone 4S 32GB - 199 dolarů
  • iPhone 4S 16GB - 99 dolarů

  • iPhone 4 8GB (N90A) - 49 dolarů (náhrada za stávající iPhone 3G)

Zahájení prodeje iPhone 4S

Podle čerstvých zpráv se iPhone 4S začne v USA prodávat v pátek 14. října(10), tedy 10 dní po uvedení. Apple obchody začnou prodávat taktéž 14. 10., prodej začne v 7 ráno a bude prodloužen až do půlnoci.

iOS 5 Assistant

Asistent v iOS 5 bude nejspíš větším překvapením než se čekalo a Apple se na něj jistě při prezentaci soustředí a věnuje mu spoustu času. Půjde o osobního digitálního asistenta (PVA - Personal Assistant Software), se kterým budete hlasem komunikovat - který nám bude rozumět! Server 9to5mac udělal rozhovor se zakladatelem a spolutvůrcem softwaru Siri - Normanem Winarsky, který říká:

Umělá inteligence v podobě virtuálních osobních asistentů, je přelomovou událostí. Já bych šel tak daleko, že je svět-měnící se událostí. Právě teď pár lidí fušuje do dílčích AI aplikací jako je Google Voice Actions, Vlingo, nebo Nuance Go. Siri se daleko před těmito technologiemi, nebo alespoň to bylo před dvěma lety. To je skutečné AI s reálným tržním využitím. Pokud jsou zvěsti pravdivé, umožní Apple milionům lidí komunikovat se zařízeními přirozeným jazykem. Mluvíme o další technologické revoluci.

Apple koupil Siri v dubnu minulého roku, pouhé 2 měsíce po uveřejnění, za 200.000.000 dolarů a převedl ji do své nové služby Assistant.

Takto si Apple představoval budoucnost na konci 80. let. nyní se mu splňuje

Siri

Představa Asistenta

iOS 5 a iCloud

Operační systém iOS 5 a s ním spojená služba iCloud budou samozřejmě představeni také. iOS 5 a iCloud jsou spojeni svými vlastnostmi a funkcemi se všemi mobilními zařízeními od Applu vyjma některých přehrávačů. Nová revoluční funkce Assistant bude také součástí iOS 5.

Přehrávače iPod

O iPodech se toho až tolik nenapsalo. Spekuluje se, že iPody classic a shuffle možná skončí.

Mohlo by vás zajímat:
Apple potvrzuje datum akce na 4. říjen se slovy - Let’s talk iPhone
Dočkáme se Facebook aplikace pro iPad 4. října?
iOS 5 pro iPad, iPhone a iPod Touch

Zdroj: 9to5mac.com | 9to5mac.com | 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz