yApple.cz

Titan Quest - RPG legenda znovu ožívá (Recenze, Video)
Titan Quest vyšel v roce 2006 na PC a můžeme o něm mluvit jako o jednom z nejlepších klonů Diabla co kdy byl. O pár let později dostala hra rozšíření zvané Immortal Throne, které přineslo novou příběhovou kapitolu a jednu novou herní třídu. Vřele doporučuji přečíst recenzi na PC verzi hry, pokud o hře nic nevíte. Já osobně se chci zaměřit hlavně na technickou stránku předělávky a neopakovat slova, která už všichni napsali u PC verze. Hru hodnotím na základě zkušenosti z iPadu mini 2 s aktuálně nejnovějším iOS. Děkuji za pochopení.

Titan Quest - RPG legenda znovu ožívá (Recenze, Video)

Dnes po téměř neuvěřitelných deseti letech RPG klikačka Titan Quest zavítala k nám na dotyková zařízení. A my všichni se ptáme: Splní naše očekávání? Nedělá svému velkému PC bráchovi ostudu? Nebudu vás napínat. Ne nedělá! A vypadá to, že mobilní zařízení právě dostala nového krále všech diablovek.

Skvělá grafika a ovládání

Titan Quest (TQ) vypadá na tabletu úžasně. Oproti PC verzi je grafický rozdíl vcelku minimální. Jediné co grafické stránce vyčítám je podivné osvětlení, které má zásadní dopad na celkový dojem prostředí. Jinak grafika vypadá úžasně a rádi se budete kochat antickou architekturou, do které je hra zasazena.

TQ se na tabletu ovládá skvěle. Rozvržení tlačítek je na výbornou. Všechno je po ruce a na ovládání si hned zvyknete. Za výtku stojí jenom to, že na tlačítka se musí klikat opravdu hodně a někdy trvá trochu déle, než se dočkáme reakce.

Titan Quest - RPG legenda znovu ožívá (Recenze, Video)

Mlácení potvor

Samotné boje probíhají svižně a to hlavně proto, že nemusíte klikat. Stačí jenom držet čudlík pro útok a váš hrdina bude všechno pěkně systematicky vybíjet a vy už budete jenom naklikávat jednotlivá kouzla a dovednosti. Je to praktické, pohodlné a neupadne vám z toho ruka, jako u klikání na myš. Problém nastává tehdy, když chcete ze skupinky nepřátel zabít někoho konkrétního jako prvního. To pak musíte malinko odběhnout, aby se skupinka rozestoupila a pak doufat, že ho váš hrdina zaměří jako nový cíl.

Jestli musím hře něco opravdu pochválit, tak je to správný pocit z mlácení potvor. Když váš hrdina bije klackem, sekerou, holí, či střílí šípy z luku nebo metá kouzla, tak opravdu máte ten správný pocit a cítíte, jak údery dopadají na havěť okolo vás. Každá rána je skvěle zvukově doprovázena a vy si opravdu dokážete představit, že tam stojíte a mlátíte. To je to, co dělá hru opravdu výbornou a věřte tomu, že to je opravdu moc zásadní maličkost.

Optimalizace a technická stránka

Autoři se s optimalizací porvali vcelku obstojně. Největším problémem nejspíš bylo velké množství monster. Na PC verzi toho v divočině na vás často vyběhne tolik, že ani nevidíte svého hrdinu. Na mobilní verzi je příšer o něco méně. Za to jsou ale silnější, padá z nich více předmětů a zkušeností, tak jako v každé správně Diablovce.

Po technické stránce na mě hra působí lehce nedodělaně. Například když hrdina stojí na místě a pak vyběhne, hra se podivně sekne a hrdina poskočí dopředu. Místy se TQ seká a nebo nejede úplně ladně. Takové momenty nastávají hlavně, když na vás vyběhne hodně nepřátel, nebo přejdete hranici lokace. Tady si myslím, že se jedná pouze o momentální problém, který bude co nejdříve odstraněn. Přeci jen TQ je opravdu veliká hra a máme teprve verzi 1.0.

Gameplay video

Závěr

I přes menší technické nedostatky, ve hře všechno funguje jak má a budete z ní nadšeni. Hra neobsahuje žádné reklamy, in-app nákupy a podobné záludnosti. Jednou zaplatíte a hrajete se vším všudy. Důležité ještě zmínit, že se jedná o základní Titan Quest. Neobsahuje datadisk Immortal Throne a multiplayer!

Děkuji za přečtení mého hodnocení a těším se na vaše reakce a připomínky v komentářích. Hlavním účelem článku je dát vědět všem fanouškům RPG klikaček o této výborné diablovce.

Hodnocení

★★★★★

Recenzi napsal: Vojtěch Kosinka


Titan QuestTitan Quest (Málo hodncení) €6,99
Přidáno: 10:42 Velikost: 1.32 GB Developer: DotEmu Verze: 1.0.0
univerzálníGameCenter
Dobře vypadající RPG hack-and-slash akce s mytologickým pozadím. Ž8dné reklamy a žádné IN-App nákupy! Synchronizace postupu mezi více zařízeními, střídání dne a noci, 60 hodinová herní doba, 80 mytologických zvířat, 150 charakterových vlastností a přes 1200 předmětů.
Obrázky: 12345 YouTube

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz