yApple.cz

WWDC 2018: Apple představil iOS 12, které bude 2x rychlejší!
Craig Federighi začíná mluvit o iOS 12, který bude především o zrychlování a zároveň šetření baterie. iOS 12 prý zdvojnásobí výkon!

iOS 12 bude dostupný zdarma a bude fungovat na všech zařízení, která podporovala iOS 11.

Kompletní záznam WWDC 2018 keynoty

Rychlost

iOS 12 2× rychleji spouští aplikace, 2× zrychluje klávesnici, více než 2× rychlejší je spuštění fotoaparátu! To vše díky optimalizaci iOS pro čip Apple A.

Výrazného zrychlení se dostane rozšířené realitě díky novému formátu souborů USDZ, který Apple vyvinul se společností Pixar. Apple spolupracoval i se společností Adobe jejíž produkty Creative Cloud dostanou nativní podporu.

Bwzpečnost

Zařízení s iOS 12 se automaticky po hodině odpojí od USB. Respektive nepřeruší se nabíjení, ale odpojí se datový přenos. Poté se budete muset přihlásit. Je to ochrana proti hardwaru, který zkouší zjistit heslo silou.

Rozšířená realita

Nová aplikace pro měření objektů v rozšířené realitě - AR.

3D objekty půjdou vkládat na webové stránky.

ARKit 2 umožní lepší detekci tváře, realistický rendering, detekci 3D objektů a mnoho dalšího. Jeden virtuální svět půjde prohlížet až na 4 zařízení! Hry v AR pro více hráčů se stávají realitou!

Nová aplikace LEGO AR umožní propojit fyzické lego s virtuálním!

Fotky

iPhony se vyfotí každý rok přes bilión fotek. Aplikace Fotky bude rozpoznávat a vyhledávat nejen tváře a místa, ale i objekty jako auta, psi, květiny atd. Vše při zachování soukromí s šifrováním end-to-end.

Siri

Zpracuje 10 miliard žádostí měsíčně.

Novinkou jsou zkratky, které bude moci mít každá aplikace. V praxi to umožní Siri vykonat několik úkonů, které si nadefinujete pro konkrétní akci. Například při cestě domů najde trasu, nastaví doma termostat, upozorní někoho zprávou a pustí ideální hudbu v autě.

Apple News

Aplikace se dočkala přepracování. Přichází na iPad a podporuje iCloud.

iBooks jsou přejmenovány

Aplikace iBooks se od iOS 12 jmenuje Apple Books. Nyní se zaměřením na audioknihy.

CarPlay

CarPlay v iOS 12 podporuje navigace třetích stran Waze, Google Maps atp.

Nerušit

Nové zpřesnění funkce Nerušit umožní chytře automaticky reagovat na různá upozornění.

Čas

Obrazovka Čas zobrazí a umožní kontrolovat, jak trávíte čas s iPhonem, včetně různých přehledů.

Rodičovská kontrola

Umožní vzdáleně sledovat jaké aplikace, kdy a jak dlouho děti používají. Vzdáleně půjde i zařízení zamknout, aby je donutili jít spát :)

Animoji a nové Memoji

Nové animoji Ghost, Koala, Tiger a T-Rex. Zcela nové je detekce jazyka! Memoji umožní vybavit tváře účesy, náušnicemi, nebo brýlemi. U těch půjde nastavit i barva. Jako samolepky půjdou umístit přímo ve fotoaparátu.

FaceTime

Skupinové hovory (audio i video) umožní až 32 účastníků. Ty se bodu moci sami připojovat a ukončovat hovor. Náhled hovořící osoby se automaticky dočasně zvětší. Půjde použít i Animoji. Vše je velmi rychlé, téměř v reálném čase.

Kdy vyjde iOS 12?

Zatím je známo pouze neurčité "na podzim".

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz